adplus-dvertising

Prof. Dr. Ali Ferruh Akay; “Prostat kanseri eğer ileri bir düzeye gelmemişse belirti vermiyor”

Prof. Dr. Ali Ferruh Akay’a verdiği röportajda prostat kanseri ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.
Takip et
Prof. Dr. Ali Ferruh Akay; “Prostat kanseri eğer ileri bir düzeye gelmemişse belirti vermiyor”
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Prof. Dr. Ali Ferruh Akay’a verdiği röportajda prostat kanseri ile ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

“Prostat kanserinin en başlarda belirti vermediğini” söyleyen A. Ferruh Akay; “ilk olarak en basit kan testleriyle bile ön şüphenin giderilebildiğini” belirterek “birkaç işlemle bu teşhisin onulabileceğini” söyledi.

‘’Hastaların çoğu çekinseler de rektal muayene ile kanserli kitlenin boyutunu ve bölgeyi ne kadar etkilediğini anlamamız gerekir’’ diyen A. Ferruh Akay, ‘’ön teşhisi bu şekilde koyduktan sonra mutlaka biyopsi yapılması gerekir’’ diyerek prostat kanseri şüphesi olan hastaların erken teşhis için mutlaka bir üroloji uzmanına görünmeleri gerektiğini vurguladı.

Prof. Dr. Ali Ferruh Akay; “ Prostat kanseri eğer ileri bir düzeye gelmemişse belirti vermiyor. ”Prof. Dr. Ali Ferruh Akay, 1985-1991 yılları arasında Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde doktorluk eğitimini almıştır. 1995-1999 yılları arasında Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Üroloji Anabilim Dalında ihtisas eğitimini tamamlayıp 2005 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde Rochester Üniversitesinde Endoüroloji departmanında Laparoskopik Cerrahi alanında 3 ay gözlemci olarak görev almıştır. 2004 yılında “Yardımcı Doçent”, 2006 yılında “Doçent”, 2019 yılında ise “Profesör” unvanlarını almıştır. Yazmış olduğu makalelere ulusal ve uluslararası hakemli dergilerde yer verilmiştir. Prof. Dr. Ali Ferruh AKAY, şu anda Kadıköy’de bulunan Özel Muayenehanesinde hastalarına hizmet vermektedir

Prof. Dr. Ali Ferruh Akay’dan randevu alabilmek için doktorumsun.com internet sitesini ziyaret edebilir, röportajın tamamını doktorumsun Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.