Popüler Sosyal Medya Uygulamaları İsim Değişikliğine Gidiyor!

Popüler sosyal medya uygulamaları WhatsApp ve Instagram’ın isimlerinde değişikliğe gideceği öğrenildi. Değişikliğin Facebook'un kaybettiği güvenini geri kazanmak için yaptığı söyleniyor.

Sık sık skandalları ile gündeme gelen sosyal medya uygulaması Facebook, en son 50 milyonluk kullanıcının verilerini topladığı ve usulsüz kullandığı skandalları ile gündeme gelmişti. Bu sebepten dolayı Facebook’un 5 milyar dolar ceza ödemesi kararlaştırılmıştı. Kullanıcılarına güvenlik açığı nedeniyle kaybeden şirket azalan kullanıcısını artırmak için adımlar atıyor.


Şirketten yapılan bir açıklama ile son zamanların en popüler uygulamaları WhatsApp ve Instagram’ın Facebook ile anılarak isimlerinde değişikliğe gidileceğini duyurdu.Uygulamaya geçirilecek düzenleme ile Instagram’ın adı Instagram from Facebook (Facebook’tan Instagram’a) olarak WhatsApp’ın ise WhatsApp from Facebook (Facebook’tan WhatsApp’a) şeklinde değişeceği söyleniyor.

ESKİ POPÜLERLİĞİNİ KAZANMAK İÇİN YAPILIYOR

Facebook’un isim  değiştirme hamlesini kaybettiği popülerliğini geri kazanmak için yaptığı konuşuluyor. Şirketin CEO’su Mark Zuckerberg tarafından bu olayla ilgili herhangi bir açıklama gelmedi. Fakat şirket sözcüsü Bertie Thomson yaptığı açıklamada bu yeniliğin nedeninin iki uygulamanın da Facebook’la ilgisi olduğunu vurgulamak amacıyla yapılacağını söyledi.

Ayrıca isim değişikliğinin farkının sadece uygulama mağazalarında görüleceği de belirtildi. Yapılacak olan değişikliklerin ne zaman uygulanacağı ise henüz bilinmiyor.


Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı