POMEM Sıralamaya giremediniz ne demek? POMEM yedek kaça kadar gelir? Polislik yedek alımı ne zaman?

Polis Akademisi Başkanlığı tarafından POMEM sonuçları açıklandı. Sonucuna bakan adaylar POMEM sıralamaya giremedi nedir, ne demektir? POMEM yedek kaça kadar gelir ve yedek alımı ne zaman? sorularına yanıt aradı. POMEM yedek kaça kadar ne demek, yedek alımı ne zaman?
Takip et
POMEM Sıralamaya giremediniz ne demek? POMEM yedek kaça kadar gelir? Polislik yedek alımı ne zaman?
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pomem yedek kaça kadar gelir? Polislik yedek alımı ne zaman? sorularının yanıtı gündemin merak edilen konuları arasında yer alıyor. 27. Dönem POMEM mülakat sonuçlarına göre yedeklere kalan vatandaşlar POMEM sıralamaya giremedi ne demek, yedek kaça kadar gelir sorusuna yanıt arıyor.

POMEM SIRALAMAYA GİREMEDİ NE DEMEK, YEDEK KAÇA KADAR NE DEMEK?

POMEM sıralamaya giremedi demek sıralamadasınız anlamını taşıyor. Eğer aday yüz üzerinden 70 puanı geçmiş ise adaylar arasında alım yapılacak aday için yüksekten başlayarak Sporun %25, KPSS %25 ve Mülakatın %50 etkisi alınıp sıralama oluşturuluyor. Puanlama sonucunda adayın puanı alım sayısına yetecek kadar değilse adayda “SIRLAMAYA GİREMEDİNİZ” yazısı geliyor.

POMEM SIRALAMAYA GİREMEDİ NE DEMEK?

27. dönem POMEM sonuçları için https://www.pa.edu.tr/ sitesine giriş yapan adaylardan bir çoğu ‘Sıralamaya giremedi’ yazısı ile karşılaşıyor. Sıralamaya giremediğinin diğer adı “Sıradasınız” dır. Anlamı ise: Asil veya yedek listeye giremeyen kişilerin mülakatta 70 üstü alarak kaçıncı sırada olduğunu gösteren sıradır. Başarısız ise; Mülakatta 70 altı alan kişilerdir.

POMEM YEDEK KAÇA KADAR GELİR?

POMEM sıralamaya giremedi demek sıralamadasınız anlamını taşıyor. Eğer aday yüz üzerinden 70 puanı geçmiş ise adaylar arasında alım yapılacak aday için yüksekten başlayarak Sporun %25, KPSS %25 ve Mülakatın %50 etkisi alınıp sıralama oluşturuluyor. Puanlama sonucunda adayın puanı alım sayısına yetecek kadar değilse adayda “SIRALAMAYA GİREMEDİNİZ” yazısı geliyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.