adplus-dvertising

POMEM mülakat sonuçları sorgulama ekranı açıldı!

POMEM mülakat neticeleri için gözünü pa.edu adresinde yer alacak polislik neticeleri açıklamasına çeviren adaylar geri sayımı sürdürüyordu. EGM bünyesinde polis olarak görev almak isteyen adayların mülakat neticeleri açıklandı. Peki, POMEM mülakat neticeleri nerede olacak? İşte 2021 pa.edu. 27. dönem mülakat neticeleri sorgulama ekranı ayrıntıları..
Takip et
POMEM mülakat sonuçları sorgulama ekranı açıldı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde polis olarak görev alacak adaylar son aşama olan mülakatlara geçtiğimiz günlerde katılmıştı. Mülakatların tamamlanmasının sonrasında da gözler bu defa gelecek netice açıklamasına çevrilmişti. Adaylar Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde görev almak için gelecek neticeleri bekliyordu. POMEM mülakat neticeleri için gözler pa.edu adresi üstünden açıklandı.

POMEM 27. DÖNEM NETICELERI AÇIKLANDI

Mülakat neticeleri son dakika olarak açıklandı. Sözlü sınav neticeleri adaylara Polis Akademisi Başkanlığı’nın resmi internet adresi olan www.pa.edu.tr üstünden duyuruldu. Adaylara ek olarak posta yolu netice belgesi gönderilmeyecek. İnternetten yapılan sınav netice duyurusu tebliğ niteliğinde olacak.

Adayların başarı sıralamasına asıl POMEM giriş puanı şöyle tespit edilecek; adayın KPSS puanının %25’i, fiziki yeterlilik sınavı puanının %25’i ve mülakat sınavı puanının %50’sinin toplamı olacak. Yani buna göre mülakatlar adaylar için büyük önem taşıyor.

Polislik neticeleri ile alakalı resmi bir açıklama geldiğinde haberimizde yerini alacak. Neticelerin kasım ayının ilk haftasında açıklanması bekleniyor.

MÜLAKATLAR NASIL YAPILIYOR?

Adaylar rastgele çekilen karttan soru ile karşılaşıyor. Bu soruya verdiği cevap üstünden aşağıdaki esaslara göre puanlama yapılıyor.

a) Konu hakkında bilgi düzeyi,

b) Kendisinden istenileni kavrama,

c) Özgüveni,

ç) İfade etme kabiliyeti,

d) Beden dilini kullanma becerisi

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.