adplus-dvertising

Polonya’da defineciler 4 ton altın buldu!

Polonya’da bir grup defineci Hitler’e ait olduğu düşünülen ve ağırlığı 4 tonu bulan altın hazinesi buldu.
Takip et
Polonya’da defineciler 4 ton altın buldu!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Polonya’da bir evin bahçesinde yapılan kazıda bulunanlar, define camiası arasında hızla yayıldı. Bir Nazi askerine ait olan günlükten yola çıkarak kazı gerçekleştiren defineci grup, eldeki kaynaklara göre Hitler’e ait olduğu tespit edilen 4 tonluk altın hazinesini buldu. Ancak altınların bir metale birbirine girdiği belirlendi. Polonya’da kendilerine Silesian Bridge ismi veren bir grup defineci tarafından düzenlenen kazı, kısa zamanda büyük yankı uyandırdı.

Polonya’da defineciler 4 ton altın buldu!

RESMİ İZİNLE KAZDILAR

Grup, lüzumlu yerlerden resmi izin aldıktan sonra bir evin bahçesinde kazı çalışmalarına başladı. Kazıda, eski bir nazi askerinin günlüğünden faydalanıldı.

4 ALTIN BULDULAR

Altınların, 1939’daki ikinci dünya savaşı sırasında Kızıl Ordu’nun ele geçmesini önlemek maksadıyla Hitler’in koruma askerleri tarafından yer altına gömüldüğü öğrenildi.

Günler süren kazı neticesinde 1.5 metre derinliğindeki altına ulaşıldı. Fakat tek bir eksik vardı. Altınlar, etrafını saran metalle birleşmişti. Defineciler, resmi yerden gelecek izinden sonra altınların ayrıştırma işlemini gerçekleştirecek.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.