Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü

Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile NATO'nun Baltık ülkeleri ve Polonya için düşündüğü savunma planını görüştüğünü söyledi.

Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda, NATO’nun Polonya ve Baltık ülkelerindeki savunma planlarını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve konunun çözülmesini umduğunu belirtti. Polonya Devlet Başkanı Andrzej Duda, NATO Liderler Zirvesi öncesi açıklamalarda bulundu.


CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İLE SAVUNMA PLANLARINI GÖRÜŞTÜ

Duda yaptığı açıklamada NATO’nun Polonya ve Baltık ülkelerindeki savunma planının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü ve konuya bir çözüm bulunmasını umduğunu belirtti.

TÜRKİYE’NİN GÜVENLİK PLANINA ABD İTİRAZ ETMİŞTİ

NATO’nun YPG/PYD/PKK’yı da kapsayan Türkiye için güvenlik planına ABD itiraz etmişti. Türkiye ise NATO’nun Suriye’de terör örgütü PKK/YPG ile mücadelesine daha çok siyasi destek vermesi gerektiğini savunmuş, Türkiye için de aynı duyarlılığın gösterilmesini istemiş ve diplomatik kaynaklara göre planına karşı çıkmıştı. ABD de Türkiye’ye NATO’nun Baltık ülkeleri ve Polonya’ya yönelik savunma planlarına destek verme çağrısı yapmıştı.

“RUSYA’YA ÇOK KUVVETLİ BİR SİNYAL GÖNDERİYORUZ”

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de bugün yaptığı açıklamada, “NATO güçlerinin Polonya ve Baltık ülkelerindeki mevcudiyeti sayesinde Rusya’ya çok kuvvetli bir sinyal gönderiyoruz. Polonya ya da Baltık ülkelerine herhangi bir saldırı olursa, bütün ittifak karşılık verecek” ifadelerini kullanmıştı.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı