adplus-dvertising

Polonya Başbakanı Morawiecki: ‘Gerekirse, Ukraynalı 10 bin yaralı askeri tedavi etmeye hazırız’

Ukrayna’nın Lviv şehrine gelen Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, “Gerekirse, Ukraynalı 10 bin yaralı askeri tedavi etmeye hazırız” şeklinde konuştu.
Takip et
Polonya Başbakanı Morawiecki: ‘Gerekirse, Ukraynalı 10 bin yaralı askeri tedavi etmeye hazırız’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Rusya- Ukrayna arasındaki savaş ortalama 2 aydır devam ediyor. Askeri ve sivil noktaları hedef alan Rusya karşısında yer verilen ülkelerden Ukrayna’ya çeşitli yardımlar sağlanıyor. Lviv şehrini ziyaret eden Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki savaşla alakalı mühim açıklamalarda bulundu. Polonya sağlık servisinin şu an çok sayıda Ukraynalı askeri tedavi ettiğini ve daha fazlasına hazırlık yaptığını söyleyen Morawiecki, “Gerekirse, en az 10 bin yaralı Ukraynalı askeri tedavi etmeye hazırız. Ukrayna’daki yaralı askerlere ulaşmak ve onları iyileştirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz” şeklinde konuştu.

Başbakan Morawiecki, Polonya tarafından finanse edilen ve 300-350 mülteci için geçici barınma sağlayan taşınabilir kabinlerde oluşan ‘konteyner kasaba’nın açılışı için Lviv’e gelmişti.

Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy bir kaç gün önce yaptığı açıklamada, 2 bin 500 ila 3 bin Ukraynalı askerin yaşamını yitirdiğini ve 10 bin askerin de yaralandığını duyurmuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.