adplus-dvertising

Polonya Başbakanı Morawiecki: ‘Bu bir barış boru hattı’

Polonya’nın Slovakya sınırındaki Strachocin kentinde doğal gaz boru hattının açılış töreninde konuşan Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, “Almanya ve Rusya tarafından inşa edilen Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 savaş boru hatlarına karşı bu bir barış boru hattı” şeklinde konuştu.
Takip et
Polonya Başbakanı Morawiecki: ‘Bu bir barış boru hattı’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Polonya’nın Slovakya sınırı yakınında bulunan Strachocin kentinde iki ülke arasında hizmet verecek doğal gaz boru hattının açılış töreni yapıldı. Törende mühim açıklamalarda bulunan Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki boru hattının yalnızca Polonya ve Slovakya için değil bütün Orta Avrupa için mühim bir yatırım olduğunun altını çizerek, “Almanya ve Rusya tarafından inşa edilen Kuzey Akım 1 ve Kuzey Akım 2 savaş boru hatlarına karşı bu bir barış boru hattı” ifadelerini kullandı.

Polonya ile Slovakya arasındaki boru hattı, Polonya topraklarında 61 kilometre, Slovakya topraklarında ise 106 kilometre uzunluğunda inşa edildi. Kurulan hat sayesinde Slovakya’ya senede 4,7, Polonya’ya ise 5,7 milyar metreküp gaz akışı sağlanacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.