Polislerden Miniklere Eğlenceli Eğitim

Doğu Anadolu'da başlatılan uygulamayla Kars'ta bazı anaokullarını ziyaret eden Emniyet görevlileri, minik öğrencileri eğlendirerek, temel güvenlik eğitimleri veriyorlar.

Doğu Anadolu Bölgesi’nde başlatılan yeni projeye göre, görevli polisler çevredeki kreş ve gündüz bakım evlerini  ziyaret ederek çocuklara genel eğitimler veriyorlar. Son zamanlarda çocuklara yönelik yapılan saldırıların artmasının üzerine Emniyet Genel Müdürlüğü harekete geçti.


İlk olarak Kars’ta hayata geçirilen projede ufak yaşlardaki çocukların kendilerini korumasına yönelik eğitimler verilmeye başlandı. Anaokullarını birer birer gezen polisler çocuklara genel güvenlik eğitimleri verdiler. Minikler için eğitimleri daha eğlenceli hale getirmek isteyen görevliler, ziyaretlerini polis maskotuyla gerçekleştirdiler.

MİNİK GÖNÜLLERİ FETHETTİLER

Çocuklara temel güvenlik eğitimleri veren görevli polisler, getirdikleri hediyelerle miniklerin gönüllerini de fethetmeyi de başardılar. Yaşları 4 ile 6 arasında değişen minikler, polisleri  dikkatlice dinlediler. Emniyet Müdürlüğü görevlileri eğitim vermek için gittikleri kreş ve gündüz bakım evlerindeki miniklere onlarca hediye dağıttılar. Polislerin dağıttığı boyama kalemleri, defterler, kitaplar, balonlar ve oyuncaklarla poz veren miniklerin mutlulukları gözlerinden okundu. Minikler polislere tanımadıkları kimse ile konuşmayacakları konusunda ise söz verdiler.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı