adplus-dvertising

Polisler ölümleri engellemek için harekete geçti

Adana’da sulama kanalında boğulmaların önüne geçmek için dalgıç polis kanala girip yüzen çocukları tek tek çıkarıp uyardı.
Takip et
Polisler ölümleri engellemek için harekete geçti
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, havaların ısınmasıyla beraber sulama kanallarındaki boğulma olaylarını engellemek için çalışma başlattı. Ekipler, Yüreğir ilçesi Ege Bagatur Caddesi’ndeki sulama kanalı çevresinde kontrole çıktı. Polis, sulama kanalına giren çocukları sudan çıkarıp, sulama kanallarında yüzmenin yasak ve tehlikeli olduğunu söyleyerek, belediyelerin ücretsiz yüzme havuzlarından faydalanmalarını istedi. Su Altı Grup Amirliği’nde görevli dalgıç polislerden biri, suya girerek sulama kanalında yüzen bir çocuğu kıyıya çıkardı. Her sene çok sayıda kişinin cansız bedenini sudan çıkardıklarını, anlatan dalgıç polis, çocukların daha güvenli olan havuzlarda yüzmesi gerektiğini belirtti.

Polisler ölümleri engellemek için harekete geçti

Kanalda yüzen çocuklardan Emrah Güneş (17), yüzmeyi bildiği için sulama kanalını tehlikeli bulmadığını söyleyerek, “Senelerden beri ben bu kanalda yüzüyorum. Şuana kadar bir şey olmadıysa bundan sonra da olmaz. Yüzmeyi bilenler de boğuluyor ama ben şuana kadar bir tehlikeyle karşılaşmadım” şeklinde konuştu.

Arkadaşı Mehmet Kaya (17) ise sulama kanalında yüzmekten korkmadığını ifade ederek, “Havuzlar sulama kanalları kadar zevkli değil. Yüzme bilip boğulanları da çok gördüm. Ama yüzme bilen herkes buraya gelmeyecek. Kendine güvenenler buraya gelmeyecek” şeklinde konuştu.

Polisler ölümleri engellemek için harekete geçti

Öte yandan bu sene Adana’da 6 kişinin sulama kanalında boğulduğu, geçtiğimiz sene aynı dönemde bu sayının 10 olduğu söylendi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.