Polisi şehit eden zanlı ağzından jilet çıkarınca üzeri soyuldu!

DİYARBAKIR'da polis memuru Atakan Arslan'ı şehit eden zanlının sosyal medyada yayınlanan görüntüleriyle ilgili gerçek ortaya çıktı. Saldırganın gözaltına alınırken ağzından çıkardığı jiletle polislere saldırdığı, detaylı arama için kıyafetlerinin çıkarıldığı belirtildi.

Diyarbakır Valiliği, polis memuru Atakan Arslan’ın şehit düştüğü saldırının faili olarak gözaltına alınan M.E.C’nin sosyal medyaya yansıyan görüntülerine ilişkin açıklama yaptı.


Valiliğin açıklamasında, bazı sosyal medya hesaplarında ve internet haberlerinde, 30 Mayıs’ta polis memuru Atakan Arslan’ı şehit eden M.E.C’nin yakalanması sonrasına ait olduğu bildirilerek çeşitli görüntülerin paylaşıldığının görülmesi üstüne konu ile ilgili açıklama yapılması gereğinin duyulduğu bildirildi.

Ekip otosunda ağzından jilet çıkardı

Olayın faili M.E.C’nin, yakalandıktan sonra alakalı adli birime intikal ettirmek üzere elleri önden kelepçelenerek ekip otosuna bindirildiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Şüpheli şahsın araç hareket halinde iken ağzından çıkardığı jilet ile görevli personelimize saldırması ve tehdit etmesi üstüne görevlilerimizce artan oranda maddi kuvvet uygulanmak suretiyle bahse konu jilet muhafaza altına alınmıştır. İlgili adli birime intikal ettirilen M.E.C, ekip otosunda ağzından jilet çıkarmasıyla oluşan makul şüphe sebebiyle, kendisinin ve görevlilerimizin güvenliği temin etmek ismine daha ayrıntılı arama yapılacağı sırada direnmesi üstüne orantılı güç kullanılarak giysileri çıkartılmış ve iç çamaşırının bel bölümündeki lastik kısmında bir jilet daha bulunmuştur.


Gerçekleştirilen bütün işlemler ve adli inceleme yapmak üzere muhafaza altına alınan kesici aletler, yakalama, arama tutanağında yer almaktadır. Bazı sosyal medyada hesaplarında paylaşılan görüntü üst arama işlemi sırasında çekilmiş olup konu hakkında idari tahkikat, belirlendikten hemen sonra başlatılmıştır.”

Haber Etiketleri

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı