Polis Olmak İsteyenlere Sevindirici Haber

Polis olmak isteyenlere güzel haber Emniyet Genel Müdürlüğünden geldi. Polis Meslek Yüksekokullarına 250’si kadın toplamda 2 bin 500 öğrenci alımı yapılacak.

Polis Meslek Yüksekokullarına (PMYO) 2019 – 2020 eğitim – öğretim dönemi için 250’si kadın olmak üzere 2 bin 500 yeni öğrenci alımı gerçekleştirilecek.


Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre adaylar, Polis Akademisi Başkanlığına bağlı PMYO’lara alınacak. Adayların ön başvuru süreci 5 – 19 Ağustos tarihleri aralığında “http://www.pa.edu.tr” adresinden e-devlet giriş şifreleriyle yapılacak.

ADAYLARDA ARANAN ŞARTLAR NELER?

Yapılan açıklamaya göre adaylarda aranacak şartların bir kısmı ise şöyle: “T.C. vatandaşı olmak, lise ve dengi okul mezunu olmak, 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, 1 Ekim 2019 itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 1 Ocak 2019 itibarıyla 26 yaşından gün almamış olmak, 2019 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) TYT puan türünden en az 250.000 ham taban puan almış olmak, Emniyet Teşkilatı personeli şehit veya vazife malulü olanların eş ve çocuklarından TYT puan türünden en az 150.000 ham taban puan almış olmak.”

Aday öğrencilerin barınma, yemek ve sağlık harcamaları Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından giderilecek. Eğitim tamamlandığında başarılı olanlar polis memuru olarak göreve başlayabilecek. Sınava giriş için gereken şartlar, sınav takvim süreci ve diğer konular Polis Akademisinin internet sitesinden duyurulacak.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı