Polis, Fırat Delikanlı’nın peşine düştü! engelli gence saldırmıştı…

İşitme engelli Engin E.’ye şiddet uygularken çekilmiş görüntüleri sosyal medyada paylaşılan ‘Delikanlı’ lakaplı Fırat K., kayıplara karıştı. Polis, her yerde Fırat K.’yi ararken sosyal medyada #FıratDelikanlıTutuklansın hashtagi ile yapılan paylaşımlar, trending topic oldu.
Takip et
Polis, Fırat Delikanlı’nın peşine düştü! engelli gence saldırmıştı…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Sosyal medyada yayınlanan bir görüntü hem kullanıcıları hem de polisi harekete geçirdi. Fırat K. geçen Pazartesi günü, kullanıcı isimi ‘Delikanlı’ olan Instagram hesabından elindeki bıçağı, duyma engelli Engin D.’nin boğazına dayamış halde çekilen görüntüsünü paylaştı. Engin D.’nin yüzünün kanlar içinde olduğu görüntü dün gece ise, Twitter’da paylaşıldı. Sosyal medya kullanıcılarının büyük tepki gösterdiği paylaşım kısa zamanda #FıratDelikanlıTutuklansın hashtagi ile trending topic oldu.

150 TL’LİK SATIŞ YAPTIM HAKKIMI VERMEDİ

Yüzde 50 engelli Engin E.’nin olaydan sonra şikayetçi olduğu ortaya çıkarken, Fırak K., kayıplara karıştı. Polisin her yerde aradığı Fırat K.’den şikayetçi olan Engin E.’nin ifadesine ulaştı. Engin E., ifadesinde yaşadıklarını şu şekilde anlattı:

Aydın’da yaşıyorum. Benim gibi duyma engelli olan Fırat’ı da Aydın’dan tanıyorum. 22 Mart günü beni cep telefonumdan aradı. İzmit’e gelmemi hediyelik eşya işi olduğunu söyledi. Ben de işsiz olduğum için kabul ettim. İzmit Otogarı’na geldiğimde iki kişi yanıma geldi. Fırat’ın kendilerini gönderdiğini söylediler, tramvaya binerek bir kafeye gittik. Burada Fırat bekliyordu. Oturduk sohbet ettik. Sonra hediyelik eşyaları bana verdi. Ben de hemen kafe önünde satışı gerçekleştirdim. 150 lira kazandım. Fırat’la anlaşmamız yarı yarıya olacaktı. Sonra Fırat’ın yanında bulunan aynı zamanda duyma engelli olan 4 kişiyle beraber araçla dağ evine gittik. Toplam 6 kişiydik. Alkol aldık. Sonra ben kazancım olan yarı parayı Fırat’tan istedim. Fırat’ın yanında bulunan kişi vermiyoruz şeklinde konuştu. Sonra küfür etmeye başladı.”

ÇIPLAK FOTOĞRAFLARIMI GÖSTERDİ

Bu esnada araya giren Fırat K.’nin kendisine ortalama 5 sene önce sosyal medyada çıkan çıplak fotoğraflarını gösterdiğini belirten Engin D.,”‘Sen ne yapmaya çalışıyorsun’ şeklinde konuştu. Ben de Fırat’a kıskanıyor musun, benim kardeşim misin bana karışıyorsun dedim. Bu esnada orada bulunanlardan biri arkamdan kafama bir şeyle vurdu. Daha sonra tamamı bana vurmaya başladı. Hatta biri kemer çıkarıp, onla da vurmaya başladı. Kanlar içerisinde kaldım. O an fotoğraflarımı çektiler. Sonra araca bindirip otogarda indirdiler. Fakat param yoktu. Aydın’a dönemiyordum. Güvenlikçilere giderek vaziyeti anlattım. Onlarda ambulans çağırdılar. Hastaneye götürüldüm. Sonra da polisler geldi. Diğerlerinin isimlerini bilmiyorum ama Fırat K.’den şikayetçiyim” şeklinde konuştu.

Öte yandan Fırat K.’nin poliste yaralama, tehdit, gasp, dolandırıcılık ve cinsel istismar gibi suçlardan 30 kaydı olduğu öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.