Polis Eylem Yapmak İsteyen HDP’lileri Binadan Çıkarmadı

HDP Diyarbakır teşkilatı üyeleri eylem yapmak isteyince polis kapıya barikat kurarak HDP'lilerin binadan çıkmasına izin vermedi.
Takip et
Polis Eylem Yapmak İsteyen HDP’lileri Binadan Çıkarmadı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Halkların Demokratik Partisi Diyarbakır İl Örgütü, Barış Pınarı Harekatı ile alakalı İl Binası önünde açıklama yapmak istedi. Açıklamanın gerçekleştirileceği saat 11.30’dan önce polis, parti binasının önünü kapayarak kimsenin dışarı çıkmasına izin vermedi. Teröristler lehine slogan atan HDP Diyarbakır teşkilatı mensupları, kendilerine engel olmaya çalışan polislere ise uçan tekmeler, masalar, sandalyelerle saldırdılar.

Polis ile partililer arasında, parti binasının giriş kapısında meydana gelen arbede kameralar tarafından kaydedildi.

POLİS KAPIDA BARİKAT KURDU

HDP Diyarbakır il ve ilçe teşkilatları, STK’ların katılımı ile il binasında saat 12.00’de Kuzey Suriye’ye askeri operasyon ile alakalı basın açıklaması yapmak için parti binalarından çıkmak isterken, kapıda bekleyen polis barikatıyla karşı karşıya kaldılar.

Valiliğin yasak kararını gerekçe gösteren polis, partililerin dışarı çıkmasına izin vermedi. Parti binasının çevresi TOMA ve zırhlı araçlarla kuşatıldı.

İÇERİDEKİLERİN ÇIKMASINA İZİN VERİLMEDİ

HDP Diyarbakır Milletvekilleri Dersim Dağ, Musa Farisoğulları, Saliha Aydeniz ve eşbaşkanlar parti binasının merdivenlerinde oturma eylemi yaparken, içeride olan kitle de pencereden çıkarak zafer işareti yaptı. Teröristler lehine slogan atan HDP Diyarbakır mensupları, kendilerine engel olmaya uğraşan polislere ise uçan tekmeler, masalar, sandalyelerle saldırı yapıldı. Polis ile partililer arasında, parti binasının giriş kapısında meydana gelen arbede saniye saniye kaydedildi.

Vekillerin polisler ile gerçekleştirdiği görüşmelerin sonrasında polisler barikatı kaldırdı. HDP’liler de parti binasından çıktı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.