Polis Evlerini Bastı, Onlar İse Kahve Yapıp İçti

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Birimi Kültür ve Emtia Büro Amirliği ile Altındağ İlçe Sağlık Müdürlüğü’nün ortak operasyonunda, sahte muayenehane olarak kullanıldığı öğrenilen Suriyeliler’in yaşadığı eve baskın yapıldı. Rahat hareketleriyle dikkat çeken Suriyeliler, polis evde arama yaparken Türk kahvesi yapıp içti.

Ankara İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yürütülen çalışmalar kapsamında 3 Suriyeli’nin yaşadığı eve baskın yapıldı. Baskında 1’i kadın 3 kişi gözaltına alındı.

EV, MERDİVEN ALTI MUAYENEHANE OLARAK KULLANILIYORMUŞ

Yürütülen çalışmalar neticesinde, ilaç deposu olarak kullanılan adrese baskın yapıldı. Baskın sırasında evde bulunan 3 kişi gözaltına alındı. Polisin baskın yapmasının ardından, yan dairenin kapısını kilitleyen bir kadın, polisin dikkatini çekti. Yan daireyi de kontrol eden polisler bu dairenin de muayenehane olarak kullanıldığını gördüler.

O sırada evde olan Suiyeliler’in rahat hareketleri ise polis kamerasına yansıdı. Hiçbir şey olmamış gibi baskından sonra kendilerine Türk kahvesi yapıp içen Suriyeliler, ifadeleri alınmak üzere emniyete götürüldü.

Polis Evlerini Bastı, Onlar İse Kahve Yapıp İçti

Sıhhi ortamdan uzak olarak muayenehaneye dönüştürülen evin Suriyeli kadına, ecza deposu olarak kullanılan evin de babasına ait olduğu öğrenildi. Yabancıları muayene ettiği öğrenilen kadının merdiven altı muayenehanesi ve ecza deposu kapatılarak tıbbi malzeme ve ilaçlara el konuldu.

Polis Evlerini Bastı, Onlar İse Kahve Yapıp İçti

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı