adplus-dvertising

Polis Elektrikli scooter uygulaması yaptı! Ceza kesildi…

Kuruçeşme’de trafik ekipleri tarafından elektrikli scooter kullananlara yönelik bir denetim gerçekleştirildi. İlginç anların meydana geldiği denetimde kurallara uymayan birçok şoför hem uyarıldı hem de cezai işlem uygulandı. Ceza yazılan bir şoför, “Normalde 3-4 kişi biniyorduk ama bugün şansa 2 kişi yakalandık. Otomobile 5-10 kişi binebiliyoruz da buna neden 2 kişi binemiyoruz. Memur arkadaşlar ceza yazdılar. Yazsınlar, sıkıntı yok çünkü 2 kişi bindik, yani hata bizde” dedi.
Takip et
Polis Elektrikli scooter uygulaması yaptı! Ceza kesildi…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pandemiyle beraber kullanım oranında artış gözlenen elektrikli scooterlar için denetimler daha da artırıldı. Bu kapsamda İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Beşiktaş Kuruçeşme’de elektrikli scooter denetimi gerçekleştirildi. Elektrikli scootera birden fazla kişi olarak binenler, sırt çantası haricinde yük taşıyanlar ve yaya yolundan gidenler tek tek durduruldu. Durdurulan şahıslara kurallara uymadıkları gerekçesiyle 314’er lira para cezası uygulandı. Öte Yandan denetimlerde polis ekipleriyle şoförler arasında enteresan anlar da meydana geldi.

Polis Elektrikli scooter uygulaması yaptı! Ceza kesildi…

”BUNA NEDEN 2 KİŞİ BİNEMİYORUZ?”

Yeni genelgeden haberdar olmadığını söyleyen şoför Ali Rıza Küskü, “Çok saçma. Madem bu şekilde bir kanun var o zaman martıları da çıkarmayın. Otomobile 5-10 kişi binebiliyoruz da buna neden 2 kişi binemiyoruz. Ben daha önce kaza falan yapmadım, hiç yaşamadığım için bilemiyorum ama bence çok saçma. Zaten şunun fiyatı ne ki biz 314 lira ceza yiyoruz? Parasından yana sıkıntı yok ama çok saçma, bu şekilde ilerlemez” şeklinde konuştu.

”NORMALDE 3-4 KİŞİ BİNİYORDUK, BİR DAHA BİNMEYİZ ARTIK”

Arkadaşı ile beraber elektrikli scootera binen şoför Burak Taş ise “Az önce martıya bindik, memur arkadaşlar ceza yazdılar. Olsun yazsınlar, sıkıntı yok çünkü 2 kişi bindik, yani hata bizde. Bir daha binmeyiz artık. 314 lira ceza yedik. Biz zaten 2 kişi ödeyeceğiz cezayı. Tek ben binmedim. Biz normalde 3-4 kişi biniyorduk ama bugün şansa 2 kişi yakalandık” ifadelerini kullandı.

Polis Elektrikli scooter uygulaması yaptı! Ceza kesildi…

Denetim süresince durdurulup ceza kesildikten sonra lüzumlu uyarı ve hatırlatmalar yapılan şoförlerin yanı sıra, artan denetimler sonrası vatandaşların bir çoğunun kurallara uygun şekilde elektrikli scooter kullandığı görüldü. Elektrik scooter kullanımına yönelik denetimlerin süreceği öğrenildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.