Polis Ekipleri, Şahsi Aracında Sigara İçenlere Ceza Kesti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın işaretini verdiği araçta sigara içme yasağı uygulanmaya başlandı. Uygulama kapsamında kendi aracında sigara içenlere ceza kesildi.

Orhangazi Emniyet Müdürlüğü Trafik Büro Amirliği birimleri, kent merkezinde özel araçlara dönük sigara uygulaması gerçekleştirdi. Araçta sigara içen bazı sürücülere 153 TL idari para cezası uygulandı.

SÜRÜCÜLERE PARA CEZASI KESİLDİ

Yeni uygulama çerçevesinde Trafik Büro Amirliği birimleri kent merkezinde özel araçta sigara uygulamasına başladı. Siteler bölgesinde uygulama gerçekleştiren polis birimleri özel araçlarda sigara içilip içilmediği ile alakalı kontroller yaptı. Bazı sürücülere idari para cezası verildi.

TEPKİ GÖSTEREN DE VAR DOĞRU BULAN DA

Polis birimlerinin uygulamaları sırasında özel araçta sigara içen bazı kişilere 153 TL para cezası verildi. İdari para cezası uygulanan bazı sürücüler ise hem tepki gösterdi, hem de uygulama nedeniyle şaşkınlıklarını saklayamadı. Bazı sürücüler ise uygulamanın son derece doğru olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, geride bıraktığımız günlerde mesele ile alakalı yaptığı değerlendirmede şu sözleri kullanmıştı: “Araçta sigara içme meselesi. Yazılı kayda girmek suretiyle şoför de içemeyecek arkada oturanlar da sigara içemeyecek. Kapalı alanlarda, balkonlarda sıkı bir uygulamaya gideceğiz. Şimdi bunun üstündeyiz. Bu işin üstüne çok daha sıkı bir biçimde gideceğiz. Para cezası falan ne gerekiyorsa bunların hepsi yapılacak.”

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı