“Polis Çok Kibar” Dediği Anda Karga Tulumba Gözaltına Alındı

Rusya'daki Putin karşıtı eylemler tüm hızıyla sürerken, polisin orantısız güç kullanmadığını ve gözaltıları haklı yere yaptığını söyleyen bir Kremlin yandaşı o anda gözaltına alındı.

Rusya sokaklarını kasıp kavuran protestolar tüm hızıyla sürüyor. Kremlin karşıtı muhalifler erken seçim talepleriyle sokaklara dökülmüş, gösterilerin yasa dışı olduğunu belirten polis binden  fazla kişiyi gözaltına almıştı. Gözaltına alınan 114 protestocunun ise asker kaçağı oldukları sebebiyle silah altına alınması yeni bir tartışma başlatmıştı.


CANLI YAYINDA GÖZALTI

Muhalifler polislerin orantısız güç kullandıklarını ve bu emri Putin’in verdiğini iddia etse de emniyet güçleri olabildiğince sakin kaldıklarını belirtiliyor. Kremlin Meydanına yakın bir alanda protesto gösterilerinin ortasında röportaj yapan bir Rus ise beklemediği anda gözaltına alındı. Kremlin yanlısı olduğu anlaşılan adam muhabire “Polis şiddet kullanmıyor. Tam aksine çok kibarlar” dedikten hemen sonra karga tulumba gözaltına alındı.

Canlı yayında yaşanan bu olay sosyal medyada günün konusu oldu. Ruslar, kameraların olmadığı yerlerde polislerin aşırı güç kullandığını ve bunun protestoları bitirmek yerine daha da ateşlendirdiğini dile getiriyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı