Polis Babasından HDP’ye Tepki

Teröristler tarafından kaçırılan polis oğlu için HDP Diyarbakır İl binası önünde oturma eylemine katılan Şehmuz Kaya “Ben çocuğumu PKK’ya gitmesi için polis yapmadım.” dedi.

Çocukları terör örgütü tarafından kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl binası önünde eylemi devam ediyor. Birkaç gündür devam eden eylemde bugün gerdin anlar yaşandı. Olay yerinde bulunan bir kişi ailelere yönelik olarak “Çocuğunuzu siz gönderdiniz.” demesi ortamın gerilmesine sebep oldu.

ÇOCUĞUMU PKK İÇİN POLİS YAPMADI

Eşi ile birlikte HDP İl binası önünde eyleme bulunan Şehmuz Kaya söylenen çocuğunuzu siz gösterdiniz lafı üzerine, çocuğunu PKK’ gitmesi için polis yapmadığı vurguladı ve “Tilki gibi saklanmayın, benim oğlum polis PKK’ya mı vereceğim. Lanet olsun gelip “Oğlunu sen gönderdin” diyor. Kürtlüğü sizden mi öğreneceğim, ben Mardinliyim adamsa çıksın karşıma beni öldürsün. 3 kadının yanında oğlumu kaçırdınız, şimdi de gelip siz gönderdiniz diyorsunuz. 5 yıldır ben haber alamıyorum sürekli bizi takip ediyorlar biz çocuğumuzu kurtarmak için bir şey demiyoruz, bu saatten sonra ne yaparsanız yapın çıkın karşıma” ifadelerini kullandı.

Gerginliğe yol açan vatandaşa ise güvenlik güçleri tarafından kimlik kontrolü yapıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı