Polis 12 yaşındaki çocuğu yere yatırıp kelepçeledi! Valilik harekete geçti…

Karabük'te meydana gelen olayda 2 polis bisiklet çaldığı iddia edilen çocuğu yere yatırarak kelepçelemişti. O anların görüntüsü ortaya çıkınca da tepkiler çığ gibi büyüdü. Polisin sert müdahalesine Valilikten özür açıklaması yapıldı.
Takip et
Polis 12 yaşındaki çocuğu yere yatırıp kelepçeledi! Valilik harekete geçti…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 1

Valilikten yapılan açıklamaya göre, 18 Aralık’ta sabah saatlerinde sorumluluk bölgesinde yaşanan bisiklet hırsızlığı üstünde çalışan Safranbolu Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliğinde görevli iki sivil polis memurunun konuyla ilgili araştırma yaptığı esnada, saat 16.30 sularında güzergahtan geçen, eşkale uyan bisikletli M.A. adlı çocuğun durdurulduğu fakat çocuğun kaçmak istemesi üstüne görevlilerin müdahale ettiği söylendi.

“AMACINI AŞAN MÜDAHALE”

Yapılan inceleme sonrası bahsi geçen çocuğun bisiklet hırsızlığının faili olmadığı ve görevli polis memurlarının müdahalesinin amacını aştığının anlaşıldığı vurgulanan açıklamada, “Meydana Gelen bu talihsiz olay, Valiliğimizi ve emniyet teşkilatımızı derinden üzmüştür. Bu talihsiz olaya muhatap olan çocuğumuzun yaşadığı bu travmadan dolayı çocuğumuz ve ailesinden özür diliyoruz. Olayda dahli bulunan görevliler hakkında soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Polis 12 yaşındaki çocuğu yere yatırıp kelepçeledi! Valilik harekete geçti…

Atatürk Mahallesi Kaya Erdem Caddesi’nde meydana gelen olay, çevredeki güvenlik kamerası ve vatandaşların cep telefonu kamerasına da yansıdı.

Baba Ferhat A, basın mensuplarına, olayın sonrasında oğlunun dün akşam uyuyamadığını, psikolojisinin bozulduğunu söyleyerek, “Yarın savcılığa gidip oğlumu darbettikleri için polislerden şikayetçi olacağım.” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (1)
vatandaş
20 Aralık 2021, 08:53 tarihinde yazildi

o da kaçmasaymış ülkenin kolluk güçlerinden kaçılır mı? babası öğretememiş öğretmenler ne yapsın

  • Cevapla
  • 3