PlayStation 5 artık kripto para madenciliği için kullanılıyor!

Çinli kripto para madenciliği meraklıları, bu defa Sony PlayStation 5’i hedef aldı. Meraklılar, normalde madencilik için uygun olmayan konsolu, kripto para madenciliği için kullanmayı başardı. Hatta paylaşılan bir fotoğrafa göre Ethereum madenciliği bile yapıldı.
Takip et
PlayStation 5 artık kripto para madenciliği için kullanılıyor!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

PlayStation 5, Sony tarafından 2020 senesinde tanıtıldı. Japon şirketin yeni nesil oyun konsolu, tanıtılır tanıtılmaz Microsoft’un oyun konsolu Xbox Series X’in doğal bir rakibi olarak sınıflandırıldı. PlayStation 5 nitelikleri açıklandığında, Zen 2 mimarisine sahip AMD Ryzen işlemcisi ve RDNA 2 mimarisine sahip AMD Radeon GPU’su ile dikkatleri üstüne çekti. Çünkü bu nitelikler, iddialı bir donanım demekti. Nitekim, gelen son bir habere bakılırsa PlayStation 5 yalnızca oyuncuların değil, kripto para madencilerinin de dikkatini çekti.

SONY PLAYSTATİON 5 MADENCİLİK İÇİN UYARLANDI

Gizchina’nın haberine göre, Çinli kripto para madenciliği meraklıları, PlayStation 5 ile kripto para madenciliği yaptı. Paylaşılan bir fotoğrafla teyit edilen olayda Ethereum madenciliği üstüne çalışıldı. Fotoğrafa bakılırsa oyun konsolunun madencilik performansı 98.76 MH/s’ye ulaştı. Güç tüketimi ise 211W olarak ölçüldü.

PlayStation 5 artık kripto para madenciliği için kullanılıyor!

Fakat bu değerler, özellikle de ulaşılan madencilik performansı, konsola hız aşırtması uygulandığı olasılığını ortaya çıkartıyor. Zira PlayStation 5’in grafik kuvveti, AMD Radeon RX 5700 XT ile benzer ve AMD Radeon RX 5700 XT, performansı ile fakat 50 MH/s’ye ulaşabiliyor. Yani arada ciddi bir fark söz konusu.

Geçen haftanın sonunda, gene bu tarz bir habere rastlamıştık. Kripto para madenciliğinde hevesli biri, Apple M1 işlemcili MacBook Air kullanarak Ethereum madenciliği sürecini başlatmayı başarmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.