Plajda İçki İçip Şişelerini de Bırakıp Gittiler

Bartın'da özellikle yaz aylarında vatandaşların uğrak yeri olan plajda içki içen bazı tatilciler, şişeleri kumların üzerinde bırakıp gitti.

Yaz aylarında vatandaşın ortak kullanım alanlarının temiz tutulmaması en önemli sorunlardan biri. Bunun son örneğini Bartın’daki bir sahilde gördük. Akşam saatlerinde plaja gelen ve burada alkol alan bazı tatilcilerin, şişeleri kumların üzerinde bırakıp gitmesi büyük tepki çekti.


Kentte yayın yapan yerel basına ait sosyal medya hesaplarında paylaşılan fotoğraflar, büyük tepki çekti. Özellikle vatandaşların aileleriyle birlikte gittikleri plajlarda böyle olayların son dönemlerde büyük artış gösterdiğine dikkat çekildi. Her gün düzenli olarak ekipler tarafından yapılan temizlik çalışmalarına rağmen kentteki sorumsuzluk nedeniyle çevre kirliliğinin önüne geçilemiyor. Bu durum ilçedeki yerel yönetime kadar gitti. Konuyla ilgili geniş çaplı bir araştırma yapan yetkililer, önümüzdeki günlerde konuyla ilgili geniş katılımlı bir sosyal sorumluluk projesine imza atmaya hazırlanıyor.

CAM ŞİŞE 4 BİN YILDA YOK OLUYOR

Öte yandan doğaya atılan bir cam şişe, ortalama 4 bin yılda yok olabiliyor. Teneke kutuların yok olma süresi ise yaklaşık 10 yıl. Doğaya atık atarken bunların yok olma sürelerinin musabesini yaparak kendinizden sonra gelecek nesli göz önünde bulundurun. 5000 yıl ile 2 Milyon yıl arasında yok olan strafor ise doğada en zor yok olan atıklar arasında yer alıyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı