PKK’ya En Güzel Cevap! Katliam Yaptıkları Yer Millet Bahçesi Oluyor

2016 yılında PKK’lı hainler Elazığ Emniyet Müdürlüğü’ne saldırmış, 3 polis şehit düşerken 217 vatandaşımız yaralanmıştı. Şimdi o araziye millet bahçesi yapılıyor, bir de şehitler anıtı dikilecek.

3 sene önce PKK’lı teröristlerin bombalı saldırısı sonucu 3 polisin şehit olduğu ve 217 kişinin yaralandığı terör saldırısının gerçekleştirildiği yer millet bahçesi oluyor.

ŞEHİTLER ANITI DİKİLECEK

18 Ağustos 2016 günü, Elazığ İl Emniyet Müdürlüğü’ne bomba yüklü araçla saldıran PKK’lı teröristler 3 polisi şehit etmişti. Aynı saldırıda tam 217 kişi de yaralanmıştı. Saldırı sonrası kullanılamayacak hale gelen Emniyet binası boşaltılırken polisler yeni yapılan binaya geçmişti. TOKİ’ye devredilen yer ise millet bahçesi olarak kullanılacak. 29 bin metrekarelik alana inşa edilecek millet bahçesinde 500 metrekarelik alan üzerine ise şehitler anıtı dikilecek.

“VATANDAŞ BÜYÜK BİR HEYECANLA BEKLİYOR”

İnşaatın devam ettiği Sürsürü Mahallesi Muhtarı Ergun Gül, Millet Bahçesi’nin mahallelerine büyük bir önem kazandıracağını ifade ederek “Üç yıl önce düzenlenen hain saldırıda şehit olan polislerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de şifalar diliyorum. Büyük bir sıkıntı ve acı çektik. Lakin yetkililerimiz burayı Millet Bahçesi olması yönünde değerlendirdi. Mahallemize güzel bir hizmettir. Yeşil alanlar mahallelerin oksijen kaynağıdır. Güzel bir hizmet yapılıyor. Vatandaşlarımız büyük bir heyecanla millet bahçesinin bitmesini istiyor” diye konuştu.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı