PKK’nın Uyuşturucu Tarlası Jandarmayı Bile Şaşırttı

Diyarbakır'da, PKK'nın gelir kaynağı konumundaki uyuşturucu ticaretine ağır darbe indi. tonlarca esrarın ele geçtiği operasyonda uyuşturucu tarlasının büyüklüğü şaşırttı.

Dağda terör örgütü PKK ile mücadele tam kararlılığı ile sürerken ovada da teröristlerin adeta beli kırıldı. Diyarbakır’da emniyet güçlerinin icra ettiği operasyonda yaklaşık 5 milyon hint keneviri ele geçirildi. Böylece terör örgütünün başlıca finans kaynağı olan uyuşturucu ticareti tarihinin en önemli darbelerinden birini yemiş oldu.


Lice kırsalında başlatılan kapsamlı operasyonda ucu bucağı görünmeyen esrar tarlası ortaya çıktı. Piyasa değerinin 300 milyon lira olduğu açıklanan uyuşturucu ürünler emniyet güçleri tarafından imha edilmek üzere toplandı. 30 Haziran’da başladığı açıklanan operasyonlara helikopterlerle havadan da destek verildi. Mehmetçik, operasyonlar kapsamında 15 mağara tespit ederek, terör örgütü üyelerinin barındığı bu mağaraları kullanılmaz hale getirdi.

KENEVİRİ İŞLEMİŞLER

Tam 65 askeri timin katıldığı operasyonlarda çok sayıda örgütsel doküman ve yaşam malzemesi de ele geçirildi. Teröristlerin tarlalardan topladıkları kenevirleri işleyerek toz esrar haline dönüştürdükleri de ortaya çıktı. Mağaralarda ve çalılık alanlarda yapılan titiz aramalar sonucu plastik varillere saklanmış yüklü miktarda toz esrar da ele geçirildi. Terörle mücadeledeki kararlılıklarını ortaya koyan emniyet güçlerinin gölgedeki etkili operasyonları ise hız kesmeden devam ediyor.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı