PKK’nın Tarlaları Bir Bir Yakılıyor!

Mehmetçik, PKK'nın esrar tarlasını buldu. Operasyonda tam 750 bin kök uyuşturucu ele geçirildi. Teröristlere darbe üstüne darbe vuran Mehmetçik ise kararlılık mesajı verdi.

Mehmetçik terörle mücadeleyi dağlarda tüm gücüyle sürdürürken PKK’nın para kaynaklarına da birer birer darbe vuruluyor. Son operasyon haberi Diyarbakır’dan geldi. Lice kırsalında teröristleri kovalayan güvenlik güçleri, terör örgütünün esrar tarlalarını buldu. Yapılan teknik ve fiziki takibin ardından bulunan tarlada tam 753 bin kök dişi kenevir ele geçirildi.


Söz konusu tarlada ele geçirilen uyuşturucularla birlikte son 4 günde bölgede yapılan operasyonlarda ele geçirilen uyuşturucu miktarının 10 milyon köke yaklaştığı açıklandı. Piyasa değerinin 1 milyar lirayı geçtiği belirtilen uyuşturucunun yakalanması terör örgütüne büyük bir finansal darbe vurmuş oldu. Jandarma ekiplerinin ele geçirdiği tüm uyuşturucu imha edildi.

JANDARMA’DAN KARARLILIK MESAJI

Son zamanlarda yapılan başarılı operasyonlarda hem dağda hem de ovada büyük kayıplar veren PKK git gide köşeye sıkışıyor. Başarılı hava ve kara harekatlarıyla teröristler kaçacak mağara bulamazken uyuşturucu tarlaları da bir bir deşifre olunca bu alanda da oldukça zorlanmaya başladılar. Jandarma yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre son zamanlarda büyük darbe yiyen terör örgütüne karşı yapılacak olan operasyonlar hız kesmeden ve tüm kararlılığı ile devam edecek. Vatandaşlardan da bu tarlaların yerini tespit etmeleri halinde güvenlik güçlerine ihbarda bulunulması istendi.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı