PKK’nın özel eğittiği aranan terörist Fırat Gizlenç öldürüldü!

Gelen son dakika haberine göre Eren Operasyonları kapsamında Şırnak’ta etkisiz hale getirilen 2 teröristten birinin “gri kategoride” yer verilen ve örgüt tarafından özel eğitilmiş Fırat Gizlenç olduğu tespit edildi.
Takip et
PKK’nın özel eğittiği aranan terörist Fırat Gizlenç öldürüldü!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Teröristin, Murat Karayılan’ın talimatı ile yurt dışındaki teröristlerin yurt içine geçişini sağladığı, Şırnak, Siirt, Mardin, Batman ve Diyarbakır’da gerçekleşen birçok bombalı eylemin sorumlusu olduğu belirlendi.

Kahraman Jandarmamız tarafından Eren-13 Şehit Jandarma Teğmen Şafak EVRAN Operasyonu kapsamında; Şırnak İl Jandarma Komutanlığı JÖH ve komando birliklerince, 14/15 Ekim 2021 tarihlerinde düzenlenen J-İHA/SİHA, Atak Taarruz Helikopteri ve Hava Kuvvetleri destekli operasyonlarda, 2 terörist silahları ile beraber etkisiz hale getirilmişti.

Etkisiz hale getirilen teröristlerden birinin Şırnak kırsalında faaliyet gösteren ve Terörden Arananlar Listesinde 500 Bin TL’ye kadar ödülle “GRİ” kategoride yer verilen Sidar Farkin Amed kod isimli Fırat Gizlenç olduğu belirlendi.

ÖZEL EĞİTİM ALMIŞ

Söz konusu teröristin özel eğitim aldığı ve terörist Murat Karayılan’dan direk talimat alarak teröristleri yurt dışından yurt içerisine özellikle Şırnak, Siirt, Mardin, Batman ve Diyarbakır bölgelerine götürerek geçişlerini bizzat sağladığı,

Gene EYP ve bomba uzmanı olduğu için Şırnak, Siirt, Mardin, Batman ve Diyarbakır bölgelerindeki birçok EYP’li ve bombalı eylemin sorumlusu olduğu, öte yandan bu bölgelerde faaliyet gösteren teröristlere EYP ve bomba hazırlama eğitimlerini bizzat verdiği tespit edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.