PKK’nın Hakkari’deki Silah Deposu Bulundu!

Yurt içi ve yurt dışında darbe üstüne darbe yiyen terör örgütünün çok sayıda mühimmatı ele geçirdi. Şemdinli'deki başarılı operasyona özel harekat polisleri de katıldı.

35 yıllık karanlık tarihinin en zor günlerini yaşayan PKK’ya bir darbe daha vuruldu. Hakkari polisi, özel harekat ekiplerinin de katıldığı Şemdinli’deki operasyonda bölücülerin cephaneliğini buldu…


PKK’ya, yurt içi ve yurt dışındaki başarılı operasyonlarla darbe üstüne darbe vurulurken yapılan bir ihbarı değerlendiren emniyet güçleri Şemdinli kırsalındaki bir noktaya operasyon düzenledi. Özel harekat polislerinin de katıldığı operasyonda cephanelik olarak kullanılan bir nokta belirlendi. Bulunan sığınakta çok sayıda otomatik tüfek ve mühimmatları ile bir biksi marka uzun namlulu tüfek ele geçirildi. Bunların yanı sıra çok sayıda roket ele geçirilirken İl Emniyet Müdürlüğü ele geçirilen mühimmatı sergiledi.

TUNCELİ’DE BÜYÜK OPERASYON HAZIRLIĞI

Pençe 1 ve Pençe 2 harekatlarıyla Kuzey Irak’ta hareket edecek alanı kalmayan ve ciddi kayıplar veren terör örgütünün Suriye’deki yapılanmalarına da ciddi bir operasyon hazırlığı var. Bu sebeple Suriye sınırına ciddi bir zırhlı araç sevkiyatı yapılırken yurt içinde de operasyonlar hız kesmeden devam ediyor. Güvenlik kaynaklarından edinilen bilgilere göre, PKK en etkin alanlardan biri olan Tunceli kırsalında bitme noktasına geldi. Bu bölgede de kapsamlı yeni bir operasyonun yapılarak bölgenin terörden tamamen temizlenmesi hedefleniyor.

'Cevap kağıdım sosyal mesafeyi korudu' diyen öğrenci herkesi güldürdü

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı