PKK’nın 4 sene önce kaçırdığı Uzman Çavuş şehit oldu

Teröristlerin 2015 yılında açıköğretim sınavına gittiği sırada kaçırdığı Ferdi Polat’ın cansız bedeni dağlık alanda bulunmuştu. Şehit Uzman Çavuş için Şırnak’ta tören düzenlendi.

Şırnak’ta 4 sene önce PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan ve geçtiğimiz günlerde dağlık alanca cesedi bulunan Uzman Çavuş Ferdi Polat için tören düzenlendi. 28 yaşındaki Polat, 12 Aralık 2015’te açıköğretim sınavına girmek için Şırnak şehir merkezine gitmiş ancak bir daha bağlı olduğu birliğe dönmemişti. Şehit Uzman Çavuş Polat, merkeze bağlı Yeniaslanbaşar Karakolu’nda görev yapıyordu.

BABASI İLE DNA’SI UYUŞMUŞTU

Kaçırıldıktan 4 sene sonra dağlık alanda cesedi bulunan şehit Uzman Çavuş’un kimliğinin belirlenmesi amacıyla babası Rıdvan Polat’tan alınan DNA örnekleri şehit Uzman Çavuş’unkiler ile eşleşmişti.Şehit jandarma için 23. Jandarma Komutanlığında tören düzenlendi. Törende şehidin Türk bayrağına sarılı naaşı katafalka konuldu. Polat ve tüm şehitlerimiz için durulan 1 dakikalık saygı duruşunun ardından şehit Polat’ın öz geçmişi okundu ve  dualar edildi. Mavi bereli jandarma komandolar şehit silah arkadaşlarının naaşını omuzlarına alarak ambulansa kadar taşıdı. Komutanlıkta düzenlenen törenin ardından şehidin naaşı toprağa verilmek üzere Gaziantep’in Nurdağı ilçesine gönderildi. Bilindiği gibi terör örgütü PKK’nın elinde birçok polis, asker ve devlet memuru halen  daha rehin durumda bulunuyor. Hain örgütün bu isimleri, üst düzey teröristlerin takası amacı ile ellerinde tuttukları belirtiliyor.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı