PKK'lı Teröristlerin Kullandığı Tüm Rasulayn'ı Dolaşan Tüneller

TSK tarafından YPG/PKK'dan kurtarılan ve Rasulayn'ın altını bir köstebek gibi dolaşmayı mümkün kılan tüneller böyle görüntülendi.
Takip et
PKK'lı Teröristlerin Kullandığı Tüm Rasulayn'ı Dolaşan Tüneller
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin gerçekleştirdiği Barış Pınarı Harekatı'nda YPG/PKK'dan kurtarılan Suriye'nin Rasulayn ilçesinde teröristlerin kazdığı tünel görüntülendi. Uçsuz bucaksız tünelin Türkiye sınırına kadar ilerlediği tespit edildi.

Anadolu Ajansının (AA) görüntülediği ve Rasulayn merkezini çevreleyen tünelin girişi, bir depo içerisinde yer alıyor. Merdivenlerle yerin yaklaşık 13 metre altına inilen tünel, 3 metre yüksekliğe ve 2,5 metre genişliğe sahip.

YER ALTINI ÖRÜMCEK AĞI GİBİ SARIYOR

Rasulayn ilçe merkezinden girildiğinde Türkiye sınırına kadar uzanan tünelin yapısı, örümcek ağını andırıyor. Tünel, ilçenin farklı yerlerine dağılan kilometrelerce uzunluğundaki kollarıyla birçok girişe sahip. Tünelin yapımının sürdüğü, her 10 metrede bir havalandırma ve dinlenme alanları bulunduğu tespit edildi.

YPG/PKK, uzun bir süredir Münbiç, Aynularab (Kobani), Tel Abyad, Rasulayn, Sırrin, Kamışlı ve Malikiyye’de Türkiye’nin olası askeri harekatlarına karşı direnme, sızma ve ani saldırı amacıyla tünel kazıyordu.

BİR YILA YAKINDIR TÜNEL KAZIYORLAR

YPG/PKK’nın örgütün Münbiç ve Aynularab ilçelerindeki tünel kazma çalışmalarını Aralık 2018’de ve 15 Nisan 2019’da da görüntülemişti. Zeytin Dalı Harekatı’nda Afrin’in YPG/PKK’dan temizlenmesinin ardından ilçede örgütün çok sayıda uzun tünel kazdığı ortaya çıkarılmıştı.

PKK'lı Teröristlerin Kullandığı Tüm Rasulayn'ı Dolaşan TünellerPKK'lı Teröristlerin Kullandığı Tüm Rasulayn'ı Dolaşan TünellerPKK'lı Teröristlerin Kullandığı Tüm Rasulayn'ı Dolaşan Tüneller PKK'lı Teröristlerin Kullandığı Tüm Rasulayn'ı Dolaşan Tüneller PKK'lı Teröristlerin Kullandığı Tüm Rasulayn'ı Dolaşan TünellerPKK'lı Teröristlerin Kullandığı Tüm Rasulayn'ı Dolaşan Tüneller

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.