PKK’lı Hainlerin Yıktığı Cami Yeniden Yapıldı!

Beytüşşebap'taki tarihi cami büyük ölçüde tahrip edilmişti. Yeniden inşa edilen ibadethanenin bayrama yetişmesi için büyük çaba gösteriliyor.

Terör örgütü PKK’nın başlattığı ve birçok sivil ile güvenlik görevlisinin şehit düştüğü hendek eylemleri sırasında büyük ölçüde tahrip edilen cami yeniden yapıldı. Beytüşşebap’taki Ulu Cami, hain teröristlerin hedefi olmuş, uzun namlulu silahlarla hedef alınan tarihi ibadethane kullanılamaz hale gelmişti.


İnsana olmadığı gibi kutsal mekanlara da saygısı olmayan hainlerin hedef aldığı caminin inşaatında sona gelindi ve yenilenen minare havadan görüntülendi. Aslına uygun olarak yeniden inşa edilen ibadethanenin önümüzdeki bayrama yetişmesi bekleniyor. Yetkililer ve inşaat işçileri canla başla çalışarak söz verdikleri tarihte camiyi açmak için ellerinden geleni yapıyor. Konu ile ilgili konuşan ilçe kaymakamı da kararlılık mesajı verdi.

HAYAT NORMALE DÖNDÜ

İsmail Pendik yaptığı açıklamada, hain teröristlerin ibadethaneleri de hedef aldığını belirterek devlet olarak ne yapılması gerekiyorsa onu yaptıklarını söyledi. Bayram namazı kılınabilecek düzeye gelinen caminin Kurban bayramında açılmasını istediklerini belirten Kaymakam, cemaat ile birlikte bu camide namazı kılma sözü de verdi. PKK’nın hendek eylemleri sırasında Nusaybin, Sur ve Cizre ile birlikte en büyük hasarı gören Beytüşşebap’ta ise hayat tamamen normale dönmüş durumda.

Elon Musk'tan yüzen araba

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı