PKK terör örgütünün hedefinde kiliseler var!

Mehmetçiğin karşısında çaresiz kalan terör örgütü PKK/YPG’nin, Suriye’de Hristiyanların yoğun yaşadığı bölgeler ile kiliselere saldırılar düzenleyip suçu Türk birliklerinin üstüne atmayı planladığı öğrenildi.
Takip et
PKK terör örgütünün hedefinde kiliseler var!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Türk Silahlı Güçlerinin yurt içinde ve sınır ötesinde başarılı operasyonları neticesi bitme noktasına gelen terör örgütü PKK YPG, Suriye’de huzur ve güveni bozmaya yönelik saldırılarını artırırken, bölgede yeni kirli planlar arayışında olduğu gün yüzüne çıktı.
Eli kanlı teröristlerin, iç savaş öncesi ülke nüfusunun ortalama yüzde 10’unu yaratan Suriye’deki Hristiyanların yoğun yaşadığı bölgeler ile kiliselere top ve havan saldırıları düzenleyerek suçu Türk birliklerinin üstüne atmayı planladıkları öğrenildi.

DERTLERİ TÜRKİYE’Yİ KARALAMAK

Yapılacak atışlarla saldırı noktalarındaki Hristiyan sivillere ve kilise benzeri ibadethanelere kasıtlı olarak zarar vermek isteyen örgütün, yazılı ve sosyal medyayı da kullanarak Türkiye’yi uluslararası arenada zor vaziyette bırakmayı amaçladığı bildirildi.

HRİSTİYANLAR DA BASKIDAN KAÇIYOR

Öte yandan bölgedeki kaynaklarca, Suriye’de iç savaştan önce sayıları 2 milyonu aşan Hristiyan nüfusun, Şam rejim ve PKK/YPG terör örgütünün uyguladığı şiddet sebebiyle 677 bin civarına düştüğü ifade edildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.