PKK Tarafından 4 Yıl Önce Kaçırılan Askerden Mektup Var

PKK’lı teröristler tarafından 4 yıl önce kaçırılan Astsubay Semih Özbey’in mektubu ortaya çıktı. Mektubu Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk köşesinde paylaştı.

Sözcü gazetesi yazarlarından Saygı Öztürk, 17 Eylül 2015’te, Rize’den memleketi Malatya’ya hareket ederken, PKK’lı teröristler tarafından kaçırılan Astsubay Semih Özbey’in ailesine yazdığı mektubu köşesinde paylaştı.

4 YILDIR ESİR OLAN ASKERDEN MEKTUP VAR

Saygı Öztürk, “4 yıl önce kaçırılan askerden mektup var” başlıklı yazısında “Semih Özbey, Ferdi Polat, Müslim Altıntaş, Adil Kavak, Sedat Yabalak, Sedat Vardar, Vedat Kaya, Sedat Sungur’un senelerdir bölücü terör örgütü PKK’nın elinde olduğunu belki bilenimiz azdır. Onların haricinde adlarını öğrenemediğim 4 askerimizin daha teröristler tarafından tutulduğunu öğrendim” sözlerini kullandı.

“MUHALEFET BİR ŞEYLER YAPSIN”

Terör örgütünün kaçırdığı güvenlik personelimizle bağlantı kuran bir dernek yöneticileri tarafından teslim alınan mektupta Semih Özbey, “CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi olmak üzere, İnsan Hakları Derneği yöneticilerine de bizim için bir şeyler yapmalarını beklediğimizi önemle iletmek isterim” mesajını gönderdi.

Terör örgütünün kaçırdığı güvenlik personelimizle bağlantı kuran bir derneğin yöneticileri geçen nisan ayında mektupları ailelerine teslim etti. Onların, terör örgütünün elinde senelerdir tutulduğu gerçeğini de dikkate alıp Astsubay Semih Özbey’in mektubundan bölümler okuyalım:

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’DAN YARDIM İSTEDİ

“Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan, hükumetten bizim için bir şeyler yapmasını, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bir vatandaşı olarak istemekte, talep etmekte ve beklemekteyim. Bunun haricinde bütün siyasi partiler, başta; CHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi olmak üzere, İnsan Hakları Derneği yöneticilerine de bizim için bir şeyler yapmalarını beklediğimizi önemle arz etmek isterim. Şimdi biz örgüt ve devlet arasında sıkışıp kalmış durumdayız. Örgüt ‘Devlet istemezse bırakmayız, yoğun bir kamuoyu oluşmazsa bırakmayız’ diyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı