adplus-dvertising

PKK Kaynaklarına Darbe! Milyonlarca Kök Kenevir Yakalandı

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığınca PKK'nın finans kaynaklarına yapılan operasyonda 955 kilo 155 gram esrar ve 6 milyon 718 bin kök kenevir yakalandı.
Takip et
PKK Kaynaklarına Darbe! Milyonlarca Kök Kenevir Yakalandı
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı birimleri tarafınca terör örgütü PKK’nın finans kaynağına büyük darbe indirildi. İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem’in şahsen idare ettiği operasyonda 955 kilo 150 gram esrar ile beraber 6 milyon 718 bin 750 kök kenevir bitkisi yakalandı. Yakalanan kenevir bitkisi ile yaklaşık 134 ton esrar imal edildiği bildirilirken, son senelerde ülke çapında terörün finans kaynağına dönük yapılan operasyonda ele geçirilen en büyük uyuşturucu miktarının yakalandığı belirtildi.

PKK Kaynaklarına Darbe! Milyonlarca Kök Kenevir Yakalandı

OPERASYON BAŞARI İLE TAMAMLANDI

Diyarbakır Valiliği tarafından paylaşılan açıklamada, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından, BTÖ üyelerini arayıp tespit etmek ve etkisiz hale getirmek, BTÖ üyeleri tarafından kullanılan sığınak ve barınakları belirleyerek içindeki silah ve mühimmatları korumak, diğer malzemeler ile sığınakları imha etmek, BTÖ ile yasa dışı uyuşturucu imaları ve ticareti yapanlar arasında var olan bağı somut kanıtlar ile ortaya koymak, operasyon bölgesi içinde saklanan uyuşturucu maddeleri ve bunları saklayanları tespit ederek adalete teslim etmek amacıyla; Lice ilçesi güneyi ile Hazro ilçesi kuzeybatısında olan dağlık ve kırsal bölgede, 16 Eylül 2019 Pazartesi gününden itibaren icrasına girişilen Bayrak-134 Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Öcal-03 Operasyonunun başarıyla sona erdiği bildirildi.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.