PKK güneşi göremeden darbeyi yedi

Yazın gelmesiyle hareketlenen terör örgütlerine silahlı kuvvetlerimizce Şırnak Bestler-Dereler bölgesinde büyük zahiyat verildi.


PKK güneşi göremeden darbeyi yedi

Baharın gelişiyle inlerinden çıkan PKK’lı teröristler eylem hazırlıklarına ve ülkemize zarar vermeye hazırlanıyorlardı ki güvenlik güçlerimiz bu duruma müsaade etmeden tam 36 sığınak ve barınağı yok etti. Buralarda ele geçirilen unsurlar arama delili olarak güvenlik güçlerince toplandı. Güvenlik güçlerimizin yapmış olduğu bu açıklama ve yayınladığı videolar ülke gündemine bomba gibi düştü ve dakikada binlerce tıklama kaydetti.

MEHMETÇİĞİN İNTİKAMI ALINDI

Geçtiğimiz günlerde Şırnak’ta şehit düşen Şehit Jandarma Yüzbaşı Yunus Çelebi intikamını almak için 23 25 Nisan tarihlerinde geniş çaplı bir operasyon başlatıldı. Operasyon kapsamında tespit edilen ve daha önceden kullanılıp terk edildiği sanılan 36 sığınak ve barınak imha edildi. Güvenlik güçleri terör mensuplarına geçit vermeyerek varlıklarını sürdürecekleri mekanları tek tek tespit edip imha etmeye devam edeceğini bildiriyor. Yapılan operasyona da şehir Jandarmanın adı verilerek intikamı alındı çağrısı tüm Türkiye’ye seda edildi.

TÜM MALZEMELER ELE GEÇİRİLDİ

Sığınakta teröristlere ait çok sayıda yaşam malzemesi ve bomba yapımında kullanılan paslanmış ve tüm işlevini yitirmiş patlayıcılar ve mühimmatlar ele geçirildi. Aramalar sırasında delil niteliği taşıyan bazı eşyalar toplanarak emniyet güçlerimizce muhafaza altına alınarak Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi. Geriye kalan ve bir anlam ifade etmeyen eşyalar ise savcılığın talimatıyla olay yerinde patlatılarak imha edildi. Yayınlanan videolarda dikkat çeken görüntülerde Mehmetçiklerin ne zor şartlar altında şehidimizin intikamını aldıkları görüntüler de iç işleri bakanlığımızca kamuoyuna yayınlandı. Çakır Söğüt Jandarma Komando Tugay Komutanlığı tarafından operasyonların son bulmadığı ve teröristlere dair yapılan arama tarama ve güvenlik önlemleri hala devam etmektedir.

Yazar: Aykut Bilir

Aykut Bilir
Aykut Bilir, 1981 senesinde Manisa'da dünyaya geldi. Bilir, eğitim hayatını Boğaziçi Üniversitesi'nde tamamlamıştır. Üniversite yıllarının ardından çeşitli mecralarda yazıları yayınlanan Aykut Bilir, günümüzde internet gazeteciliğine yönelik görsel ve yazılı materyaller içeren haberler yapmaktadır.

İlginizi Çekebilir

Huawei’ye bir darbe daha! Play Store desteğine son verildi

Huawei’ye bir darbe daha! Play Store desteğine son verildi

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei'ye sadece ABD yönetiminden sonra Google'dan da darbe geldi. Play Store desteği resmen sonlandırılan Huawei'ye dair bu haberimizi okumadan geçmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.