Piyade Uzman Onbaşı Yunus Mermer’in Naaşı Toprağa Verildi

Barış Pınarı Harekatı çerçevesinde şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Yunus Mermer’in naaşı Konya’da toprağa verildi.

Piyade Uzman Onbaşı Yunus Mermer’in Türk bayrağına sarılı tabutu, Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi morgundan alınarak, “helallik” alınması için Meram ilçesi Havzan Mahallesi’ndeki babevine getirildi.

“ŞEHİTLER ÖLMEZ, VATAN BÖLÜNMEZ”

Şehidin naaşı ardından çok sayıda kişinin eşlik ettiği konvoyla, Musalla Mezarlığı’na götürüldü. Bu esnada alanı dolduran çok sayıda vatandaş, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” sloganları attı, tekbir getirdi.

Şehit Mermer’in babası Recep, annesi Necla ve kız kardeşi Fatma Zehra Mermer ile nişanlısı Buse Kocabaş, burada tabuta sarılarak ağladı.

ŞEHİDİN KARDEŞİNDEN AĞLATAN SÖZLER

Bu esnada şehidin kız kardeşi Fatma Zehra Mermer’in, “Polis olup ağabeyimin öcünü alacağım.” sözleri törendekilerin yüreklerini burktu.

Şehit Mermer’in nişanlısı Buse Kocabaş’ın, askeri kamuflajla cenaze törenine gittiği görüldü.

Mermer’in cenazesi, öğle vakti İl Müftüsü Ahmet Poçanoğlu’nun kıldırdığı cenaze namazının sonrasında çok sayıda vatandaşın katılımıyla, gözyaşları içinde toprağa verildi.

Cenaze törenine; şehidin ailesi ve akrabaları ile Konya Valisi Cüneyt Orhan Toprak, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur Ibrahim Altay, 3’üncü Ana Jet Üs Komutanı Tuğgeneral Fidan Yüksel, belediye başkanları, milletvekilleri ve çok sayıda kişi katıldı.

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı