Pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin tedavisini ünlü profesör üstlendi!

Gaziantep’te, oturduğu sitenin bahçesinde pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısından zor kurtarılan Asiyenin tedavisi için Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, dünyada ilk rahim naklini, Türkiye’nin de ilk yüz ve çift kol nakillerini yapan Prof. Dr. Ömer Özkan’ı arayarak onun ve ekibinin Asiye ile ilgilenmesini istedi.
Takip et
Pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin tedavisini ünlü profesör üstlendi!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Gaziantep’te, pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısında ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye Ateş’in tedavisine, Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde devam edilecek. Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen hava ambulansıyla Gaziantep’ten Antalya Havaalanı’na getirilen çocuk, 112 Acil Servis ekiplerince Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin tedavisini ünlü profesör üstlendi!

Şahinbey ilçesinde 22 Aralık’ta iki “pitbull”un saldırısında ağır yaralanınca kaldırıldığı Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesindeki ilk müdahalenin sonrasında özel hastaneye sevk edilen Ateş’in tedavisine Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde devam edilmesi için Sağlık Bakanlığı devreye girdi.

Sağlık Bakanlığınca görevlendirilen hava ambulansıyla Gaziantep’ten Antalya Havaalanı’na getirilen çocuk, 112 Acil Servis ekiplerince Akdeniz Üniversitesi Hastanesine götürüldü.

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı ekibi tarafından karşılanan minik Asiye, yoğun bakım servisine alındı. Asiye Ateş’in tedavisini Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi gerçekleştirecek.

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin tedavisini ünlü profesör üstlendi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da çocuğun bir an önce sağlığına kavuşması için süreci yakından takip ettiği öğrenildi.

Gaziantep’te geçtiğimiz gün bir sitenin bahçesinde iki pitbull cinsi köpeğin saldırısı neticesi ağır yaralanan 4 yaşındaki Asiye’nin son hali yürekleri dağladı. Asiye Ateş’in doktoru Beyhan Tahmazoğlu hayati tehlikesinin devam ettiğini kurtulsa bile kalıcı hasar olacağını anlattı.

GAZİANTEP’te, oturduğu sitenin bahçesinde oyun oynarken pitbull cinsi 2 köpeğin saldırısına uğrayan Asiye Ateş’in (4) yoğun bakım ünitesindeki tedavisi devam ediyor. Baş ve boğazından ağır yaralanan Asiye’nin kulağındaki hasar sebebiyle duyma kaybı yaşayabileceği söylenirken, köpeklerin sahibi oldukları için tutuklanan 3 kişi ise, ifadelerinde hayvanların kendilerine ait olmadığını iddia etti.

Pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin tedavisini ünlü profesör üstlendi!

Olay nasıl gerçekleşti?

Beştepe Mahallesi’nde bulunan bir sitede apartman görevlisi olarak çalışan Hüseyin Ateş’in 4 yaşındaki kızı Asiye, Çarşamba günü öğleden sonra oyun oynadığı esnada 2 pitbull köpeğin saldırısına uğradı. Çığlıkları duyarak yardımına koşan site sakinleri, küçük Asiye’yi güçlükle kurtardı. Çağırılan ambulansla fakülte hastanesine kaldırılan Asiye, ilk müdahalesinin sonrasında özel bir hastaneye sevk edildi. Küçük kızı hayati tehlike arz edecek biçimde yaralayan pitbull köpekler ise Gaziantep Hayvanat Bahçesi barınağına götürüldü.

3 Kişi Tutuklandı

Küçük Asiye’nin ağır yaralandığı olay sonrası gözaltına alınan köpeklerin sahibi olduğu söylenen Mustafa Yiğit, Zeynep Can ve kardeşi ZelCan ile S.K., M.E. ve sitenin güvenlik görevlisi A.Ç. gözaltına alındı. Jandarmada yapılan sorgulamalarının sonrasında adliyeye sevk edilen zanlılardan sitenin güvenlik görevlisi A.Ç., savcılık ifadesinin sonrasında serbest bırakılırken, nöbetçi mahkemeye çıkarılan S.K. ve M.E. adli kontrol koşuluyla salıverildi, Mustafa Yiğit, Zeynep Can ve ZelCan ise ‘kasten yaralanmaya sebep olma’ suçundan tutuklanarak cezaevine konuldu.

Köpekleri sahiplenmediler

Tutuklanan zanlılar ise jandarma ve savcılık sorgulamalarında, Asiye’nin yaralanmasına neden olan pitbull köpeklerin kendilerine ait olmadığını ileri sürdü. Tutuklanan zanlılardan Mustafa Yiğit, pitbull köpekleri yavruyken sahiplendiğini söyleyerek, “Bu köpekleri daha sonra Zelve Zeynep Can kardeşler sahiplenmek istedi. Ben de onlara verdim. Köpeklerin sorumluluğu bana ait değil. Olay günü de nasıl oldu bilmiyorum” dediği öğrenildi.

Zeynep Can ise köpeklerin kendilerine ait olmadığını söyleyerek, “Köpekler sitede duruyordu ve herkes ilgileniyordu. Hayvan sevgim olduğu için ben de ara sıka bakardım. Bu köpekler benim şahsi köpeklerim değil. Zaman zaman bakıp, besliyordum. Olay günü de sitede değildim, nasıl olduğunu görmedim” şeklinde konuştu.

ZelCan da köpeklerle alakası olmadığını belirterek, suçlamaları kabul etmedi.

Mahkeme heyeti ise tanık ifadeleri ve elde edilen kanıtlar doğrultusunda köpeklerin sahibi olduğu tespit edilen 3 zanlıyı ‘kasten yaralamaya sebep olma’ suçlamasıyla tutukladı.

Asiye’nin anne ve babası

Gaziantep’te bir sitenin bahçesinde iki pitbull cinsi köpeğin saldırısı neticesi ağır yaralanan 4 yaşındaki kızın babası Hüseyin Ateş, “Bu benim değil de başkasının kızı da olabilirdi. Biz adalete güveniyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.