Pirinç Tarlaları İçin Robot Ördek!

Pirinç üreticileri için üretilen robot ördekler oldukça dikkat çekiyor. Sevimli görüntüsüyle öne çıkan bu robot, hiçbir zararlı kimyasal kullanmadan yabani otları yok edebiliyor, tarladaki böcekleri yiyebiliyor ve mahsulleri gübreliyor.

Pirinç Tarlaları İçin Robot Ördek!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pirinç üreticileri için robot ördekler üretildi. Pirinç tarlalarını sağlıklı tutması için geliştirilen robot ördekler, zararlı kimyasallar kullanmadan yabani otları yok ediyor. Bunun yanında tarladaki böcekleri yiyen robot ördekler, mahsulleri de gübreleyebiliyor. Robot ördek oldukça şirin görüntüsüyle de dikkat çekiyor.

GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞIYOR

Bir Nissan teknisyeni tarafından geliştirilen robot ördek, kişisel bir proje olmasına rağmen çevreye olan zararlı etkileri minimuma indirilmesi amacıyla GPS, WiFi bağlantısı ve güneş enerjisiyle çalışma gibi teknolojilerle donatıldı. Nissan şimdilik robotu seri üretime geçirme niyetinde olmasa da, teknisyenlerinin çabalarını yoğun olarak destekliyor. Bu sevimli ördek robotu pirinç tarlalarında görebilmemiz için biraz daha zaman geçmesi bekleniyor. Ördek robota en çok ilginin Japonya’da gösterileceğine inanılıyor. Bunun sebebi, Japonya’nın giderek azalan nüfusuna bağlı olarak pirinç tarlalarında çalışacak çiftçiler bulmakta zorlanmaya başlaması. Ördek robotlar tek başlarına birçok işçinin yerine pirinç tarlalarında çalışabilirler.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.