adplus-dvertising

Pinterest’in reklam yasağı kalktı ama Twitter’ın yasağı kalkmadı!

1 Ekim'de yürürlüğe giren kanun kapsamında Pinterest ve Twitter için reklam yasağı uygulanmaya başlandı. Pinterenst tarafından Türkiye'ye temsilci atanması ardından sosyal medya platformunun yasağı kaldırıldı ancak Twitter yasağı devam ediyor.
Takip et
Pinterest’in reklam yasağı kalktı ama Twitter’ın yasağı kalkmadı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

1 Ekim’de yürürlüğe giren ve kamuoyunda ‘sosyal medya kanunu’ adıyla bilinen ‘İnternet Ortamında Yapılan Yayınların Düzenlenmesi ve Bu Yayınlar Yoluyla İşlenen Suçlarla Mücadele Edilmesi Ile Ilgili Yasada Değişiklik Yapılmasına Dair Yasa’ kapsamında Türkiye’ye temsilci atamayan sosyal medya platformlarına bazı yasaklar getirilmişti. Bu bağlamda, Türkiye’ye temsilci atamayan Twitter, 19 Ocak’ta reklam yasağı ile karşı karşıya kalmıştı. Aynı gün fotoğraf paylaşma uygulaması Pinterest de reklam yasağı almıştı.

4 GÜN ÖNCE TEMSİLCİ ATADI

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu, 4 önce temsilci atayan Pinterest’in reklam yasağını dün kaldırdı. Fakat Pinterest ile aynı gün reklam yasağı alıp ondan önce temsilci atayacağını açıklayan Twitter’a uygulanan reklam yasağının kalkmaması dikkat çekti.

TWİTTER’IN YASAĞI HALEN GEÇERLİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, 20 Mart’ta Twitter’ın Türkiye’ye temsilci atayacağını duyurmuştu. Fakat platforma uygulanan yasak henüz kalkmadı.

Türkiye’ye temsilci atamaması halinde Twitter’ı bekleyen bir sonraki kısıtlama ise bant genişliğinin yüzde 50 oranında daraltılması biçiminde açıklanmıştı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.