adplus-dvertising

Pınar Gültekin’in katil zanlısına 23 yıl hapis kararına itiraz

Muğla’da Cemal Metin Avcı tarafından yayla evinde varile konularak yakılan ve üstü beton dökülerek öldürülen Pınar Gültekin cinayeti duruşmasında dün karar açıklanmış ve katil şüphelisi Cemal Metin Avcı’ya 23 sene hapis kararı çıkmıştı. Pınar Gültekin’in ailesi ve Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf mahkemesi nezdinde itiraza hazırlanıyor.
Takip et
Pınar Gültekin’in katil zanlısına 23 yıl hapis kararına itiraz
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesinde 23 ay devam eden duruşmada Savcılık mütalaasında Cemal Metin Avcı için ağırlaştırılmış müebbet hapis kararı istemişti. Dün görülün karar duruşmasında cinayet şüphelisi Cemal Metin Avcı hakkında verilen 23 sene hapis kararı sonrası hem Pınar Gültekin’in aile avukatı Rezan Epözdemir, hem de ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep eden Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf mahkemesi nezdindi itiraz etmeye hazırlanıyor.

Cemal Metin Avcı için verilen 23 sene hapis kararına itiraz edecek Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, Müddeti Muhafaza Talebinde, “Usul ve kanuna aykırı hususları içermesi sebebiyle Muğla 3’üncü ağır Ceza Mahkemesinin 20/06/2022 gün ve 20 Haziran 2020/230 asıl ve2020/214 sayılı kararın bozulması için istinaf yoluna gidilecektir. İstinaf layihamızı hazırlamak için gerekçeli kararın Başsavcılığımıza tebliği kamu ismine talep olunur” dendi.

Avukat Epözdemir sosyal medyadan açıklama yaptı

Karara itiraz edecek olan Pınar Gültekin’in aile avukatı Rezan Epözdemir de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Birçok duruşmada ve nihai olarak da dünkü duruşmada, müvekkiller ve biz mahkemenin adalet dağıtmaktan uzak olduğu, hakkaniyeti tesis edemeyeceği ve tarafsız olmadığını vurguladık ve duruşma tutanaklarına geçirdik. Pınar Gültekin ile alakalı hukuk garabeti mahiyetindeki bu karara bugün itibariyle hem katılan vekili olarak biz, hem de asıl hakkındaki mütalaasında bütün sanıkların cezalandırılmasını talep eden Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı istinaf mahkemesi nezdinde itiraz etti. Yargılamanın safahati sırasında, mahkemenin tarafsızlığına halel geldiğinden bahisle üç kez reddi hakim istedik, hepsi reddedildi, itiraz ettik, itirazlarımız reddedildi. Mahkeme sürecinde mahkeme heyeti hakkında HSK’ya şikayet dilekçesi verdik, hiçbir tasarrufta bulunulmadı. Hukuk devletinin gereği olarak hak arama özgürlüğümüzü sonuna kadar kullanacağız, hukuki dayanaktan yoksun ve mesnetsiz olan bu kararın yasa yolu aşamalarında düzeleceği ve adaletin tecelli edeceğiniz umut ediyoruz” şeklinde konuştu.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.