Pınar Gültekin cinayetinde katilin annesi de olay yerindeymiş!

MUĞLA’da Cemal Metin Avcı tarafından boğularak öldürülüp, cesedi varilde yakılan Pınar Gültekin’le alakalı soruşturmada flaş gelişme… Yargıtay, yerel mahkemenin, katilin anne ve babasıyla alakalı verdiği kovuşturmaya yer yok kararınını bomba bir gerekçeyle bozdu… Katil Cemal Metin Avcı’nın bütün ailesi oradaymış… Annenin sigara izmariti ele verdi…
Takip et
Pınar Gültekin cinayetinde katilin annesi de olay yerindeymiş!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü öğrencisi Pınar Gültekin, 16 Temmuz günü kayboldu. 5 gün sonra yapılan soruşturmanın sonrasında Pınar’ın eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, çıkan kavgada genç kızı boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üstüne de beton döktüğünü itiraf etti.

Katil Cemal Metin Avcı’nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Pınar’ın kısmen yanmış cesedine ulaşıldı. Pınar, memleketi Bitlis’in Hizan ilçesinde toprağa verildi. Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, çıkarıldığı mahkemece ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek adam öldürmek’ suçundan tutuklandı.

Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın telefon sinyallerinden, ağabeyiyle aynı zamanda bağ evinde olduğunu belirlendi. Gözaltına alınan Mertcan Avcı da sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Geçen 15 Şubat’taki duruşmada, Mertcan Avcı, imza atma yükümlülüğü ve yurt dışı çıkış yasağıyla beraber tahliye edildi.

Hunharca cinayete kurban giden Pınar Gültekin’in ailesi avukatları Dr. Avukat Rezan Epözdemir aracılığıyla sanık Cemal Metin Avcı’nın annesi Ayten A., babası Selim A. ve Şükrü Gökhan O’.nun suç kanıtlarını yok etme, gizleme ve değiştirme suçunu işlediğini söyleyerek şikayetçi oldu.

Pınar Gültekin cinayetini soruşturan Muğla Cumhuriyet Savcılığı zanlılar ile ilgili 2 Ekim’de ek kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verdi. Avukat Epözdemir ise karara itiraz etmişti. İtirazı değerlendiren Muğla Sulh Ceza Hakimliği de itirazın kesin olarak reddine karar verdi.

Avukat Epözdemir, Muğla Sulh Ceza Hakimliği’nin verdiği kesin kararın Adalet Bakanlığı’nca yasa yarına bozulması istemiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’na başvurdu. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, kararı bozarak 3 şüpheli ile ilgili iddianame düzenlenmesine karar verdi.

Varildeki izmaritte DNA kalıntısı bulundu

Kararda, İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı’nca gerçekleştirilen 18 Ağustos 2020 tarihli raporda, olay yerinde bulunan bir varil içerisinden ele geçirilen sigara izmaritlerinin zanlılar Şükrü Gökhan ve Ayten A.’nın DNA profiliyle uyumlu olduğunun belirlendiği kaydedildi.

Kararda, zanlıların, dosyadaki mevcut tespit ve kanıtlar ışığında, kasten öldürme olayından sonraki bir zaman diliminde olay mahalline gittikleri yönünde kuşku bulunmayan ve orada bulunma nedenlerini izah noktasında çelişkiye düştüğü,

Pınar Gültekin cinayetinde katilin annesi de olay yerindeymiş!

Haklarında 5271 sayılı CMK’nın 170/2. maddesi uyarınca iddianame düzenlenebilmesi için yeterli şüphe bulunduğu, zanlılara yüklenen suçun işlenip işlenmediğinin, lehine ve aleyhine toplanacak bütün delillerin mahkemece,

Beraber tartışılıp değerlendirilmesi neticesi tespit edilmesi gerektiği anlaşılmakla, kovuşturmaya yer olmadığına dair ek karara yönelik itirazın bu yönden kabulü yerine yazılı biçimde reddine karar verildiğine yer verildi.

Pınar’ın ailesinin avukatı Epözdemir, Yargıtay kararıyla alakalı şunları belirtti: “Biz soruşturmanın başından beri bu cinayetin tek başına işlenemeyeceğini ve suç delillerinin tek başına yok edilemeyeceğini ifade etmiştik. Yargıtay itirazlarımızı kabul etti.”

“Yargıtay’ın kararıyla beraber bu canice cinayeti işleyen sanık, anne ve babası ile ortakları ile ilgili da en kısa sürede iddianame tanzim edilecek ve hukuki süreç işleyecektir.”

“Adaletin ne kadar zor ve meşakkatli olursa olsun, geç de olsa yerini bulacağını umut ediyoruz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.