adplus-dvertising

Pınar Gültekin cinayeti davasında adı geçen Savcı istifa etti!

Pınar Gültekin cinayeti soruşturmasından son dakika haberi geldi. Gültekin'in faili olarak bilinen Cemal Metin Avcı’nın ifadelerinde adı geçen savcı D.Y.'nin görevinden istifa ettiği öğrenildi.
Takip et
Pınar Gültekin cinayeti davasında adı geçen Savcı istifa etti!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Hürriyet gazetesinden Musa Kesler’in haberine göre; üniversite öğrencisi Pınar Gültekin, Muğla’da Cemal Metin Avcı tarafından öldürülmüştü. 16 Temmuz’da katledilen Gültekin’in cesedi olaydan 5 gün sonra ormanlık alanda bir varilin içinde bulundu.

Pınar önce darp edilmiş, sonra boğazı sıkılarak boğulmuş, daha sonra cesedi bir varile konularak yakılmıştı. Üstüne de beton dökülmüştü. Başlatılan soruşturmada kısa zaman sonra failin izine ulaşıldı.

Muğla’da bir bar işleten Cemal Metin Avcı olayın faili olarak yakalandı. Avcı sorgusunda Pınar’ı öldürdüğünü itiraf etti. Pınar’ı suçlayan bazı iddialar da ortaya attı.

Avcı tutuklanıp cezaevine gönderildikten bir müddet sonra savcılığa başvurarak “Ek ifade vermek istiyorum” şeklinde konuştu. El yazısı ile hazırladığı 6 sayfalık ifadesinde de katlettiği Pınar Gültekin’i suçlamaya devam etti. İlişkileri olduğunu ve Pınar’ın bu ilişkiyi eşine söylemekle tehdit ederek kendisinden devamlı para istediğini öne sürdü. Avcı bu ifadesinin bir bölümünde de Muğla Adliyesi’nde görevli savcı D.Y.’den bahsetti.

Avcı’nın ifadesine göre savcı D.Y.’nin de Pınar Gültekin ile ilişkisi vardı. Hatta savcı D.Y., Pınar’ın düşük notları için okul dekanı ve hocalarıyla da görüşmüştü. Bir süre sonra da bu ilişkiden dolayı Pınar Gültekin’e baskı yapmaya çalışmıştı.

Tüm bunları Pınar’ın kendisine anlattığını belirten Avcı’nın iddiasına göre Pınar kendisine “Savcı D. bile bana bir şey yapamıyor, sen kimsin, sen mi yapacaksın” da demişti. Avcı, savcının otomobilini satmak istediğini, bu yüzden bir arkadaşının savcıyı kendisine yönlendirmesiyle tanıştıklarını da anlattı; “Ben başta savcı D. olayına inanmamıştım ama savcı ile tanıştıktan sonra inandım” şeklinde konuştu.

Avcı’nın bu ifadelerinin sonrasında HSK soruşturma başlattı. Soruşturma için bir başmüfettiş görevlendirildi. Bu süreçte Savcı D.Y.’nin tayini Erzurum’a çıktı. Fakat izne ayrılan savcı D.Y., Erzurum’da göreve başlamadan HSK’ya istifa dilekçesini gönderdi. D.Y. dilekçesinde istifa gerekçesini ‘ailevi nedenler’ olarak söyledi. Hürriyet’in ulaştığı savcı D.Y. istifasının Pınar Gültekin olayı ile bir ilgisinin olmadığını, ‘özel nedenlerden’ dolayı istifa ettiğini belirtti.

“Fail Cemal Metin Avcı’nın ifadelerinde isminiz geçiyor?” biçimindeki soruya ise “Olabilir” diyerek yanıt verdi. D.Y., HSK’nın kendisi ile ilgili bir soruşturma yürütüp yürütmediğine ilişkin soru üstüne “Bilmiyorum” şeklinde konuştu. D.Y., Pınar Gültekin’i tanıyıp tanımadığı yönündeki soruya ise yanıt vermedi.

HSK’nın başlattığı soruşturma devam ediyor. Soruşturma kapsamında istifa eden savcının yanı sıra Cemal Metin Avcı’nın ve ifadelerde isimi geçen öbür kişilerin de ifadeleri alınacak.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.