Pi Network ne zaman borsaya girecek?

Kripto paraların ilgi çekmesinin ardından pek çok kişi internete başvurdu. Arama motorlarında sıkça araştırılan konu sosyal medyanın da gündeminde. Pi Coin Nedir, Pi Network’e Nasıl Kayıt Olunur, Pi Coin Fiyatı Nedir, Pi Network ne zaman borsaya girecek?
Takip et
Pi Network ne zaman borsaya girecek?
 • Yazdir
 • Arttir - Azalt
 • Yorum 8

Pi Network ne zaman borsaya girecek sorusu birçok kişi tarafından araştırılmaya devam ediyor. İşte, Pi Network ne zaman borsaya girecek sorusunun cevabı…

Pi coin 2019 yılının son çeyreğinde Stanford Üniversitesi’nde okuyan 3 arkadaşın başlattıkları yeni bir kripto para uygulamasıdır. İlk kripto para olan Bitcoin gibi bilgisayar üzerinden değil cep telefonundan coin madenciliği yapabildiğiniz bir uygulamaya sahiptir. Yapmanız gereken tek şey telefonunuza pi network uygulamasını indirip günde bir kez tıklamanızdır. Bunun yanı sıra network sistem ile sunulan bu coin uygulaması ne kadar çok üye yaparsanız o kadar çok pi coin biriktirmenizi sağlıyor. Tüm dünyada aynı anda uygulanmaya başlayan pi madenciliği ile 100 binlerce insan pi coin biriktiriyor.

Henüz borsaya girişi ve bir para değeri olmayan pi coin 2020’nin ikinci yarısı itibarı ile kendine bir Pazar oluşturmaya başladı. Pi coin ile alım satımlar dünyanın çeşitli ülkelerinde gelişerek devam ediyor. Pi Network Türkiye kolu da çalışmalarına devam ediyor. Pi coin ile tişört, kupa, çeşitli kıyafetler, bilgisayar gibi çeşitli ürünlerin alım satımı yapılıyor.

Pi coin ile ilgili en sevindirici haberlerden biri de Çin’den geldi. MINISO Holding dünyada bir ilk olarak emlak piyasasını pi coin e açtı ve pi para ile emlak alım satımlarına başladı. Pi otomatik ticaret Pazar lansmanından sonra resmi olarak pi coin ile emlak satımları başladı. Bu gelişme pi coin çemberi için oldukça büyük ve mutlu eden bir gelişme oldu. Pi coin in parasal bir değer kazanmasını bekleyen pi madencileri için çığır açan bir haber oldu. Emlak alım satımı ile kendine büyük bir Pazar oluşturmaya başlayan pi coin gittikçe gelişiyor.

Pi Coin Nedir?

Son günlerde çeşitli platformlarda adından sıkça söz ettiren Pi Coin yeni nesil dijital bir kripto para birimidir. Temel mottoları ise dünyada en çok kullanılan platform olmak ve üyeler arasında dijital parayla hizmet veren bir pazar oluşturabilmektir.

Pi Coin, Stanford üniversitesinde bulunan üç girişimci tarafından kullanıma sunulmuştur. Stellar platformu temel alınarak ortaya çıkarılan Pi, gelişim sürecinde Stellar platformunun madencilik işlemine izin vermemesine rağmen yaptıkları güncellemeler ile madencilik işlemini simüle ederek kişilerin yetenek ve liyakatine bağlı olan bir paylaşım modeli olmasını sağlamıştır.

Pi Coin Ne Zaman Borsaya Girecek?

Pi’nin kripto para borsalarında listelenebilmesi için öncelikle kendi ana blok zincirine (Mainnet) geçmesi gerekiyor. Ayrıca sistemin tüm fonksiyonlarının dakopya bir blok zinciri ile test edilmesi de gerekiyor. Tüm bu testlerden sonra Pi’nin hatasız ve müdahale edilemeyecek bir şekilde çalıştığı kanıtlanırsa anablok zincir olan Mainnet’e geçebilir. Tüm bu işlemlerden sonra ise kripto para borsaları Pi’yi listeleyebilir.

Birçok kişi tarafından en çok sorulan soru kuşkusuz ‘’Pi coin ne zaman borsaya girecek’’ sorusudur. Bu konuda kesin bir tarih net olarak belirtilmemiş olsa da pi coin pazarının oluşmaya başlamış olması 2021 yılında pi coin in borsaya girebileceğinin bir göstergesidir. 2020 sonlarında kimlik doğrulama işlemlerinin başladığı pi coin üyeleri için meraklı bekleyiş devam ederken olumlu gelişmeler de art arda geliyor. Henüz borsada olmamasına rağmen kripto paralar arasında çok iyi bir yerde olacağı öngörülüyor.

Pi coin network yeni üyeler ve yeni pi madencilerine hala açık olan bir uygulamadır. Gelecek vadeden bu kripto para uygulamasına katılmak isteyenlerin yapacağı tek şey telefonlarının app store ya da play store mağaza uygulamasından Pi Network uygulamasını indirip her gün bir kez güncellemeleri olacaktır. İlk kayıtta telefon numarası ya da facebook hesabınız ile üye olabiliyorsunuz. Network sistem üzerine kurulu olduğundan sizden referans isteniyor. Eğer referansınız yoksa liderbaba ismini referans girerek üye olabilirsiniz. Eğer sabırlı bir insansanız ve geleceğe yatırım yapmak istiyorsanız pi network iyi bir gelecek vaat ediyor diyebiliriz. Üstelik hiçbir yatırım yapmadan sizde coin madenciliği yapabilirsiniz.

Pi Network – Pi Coin Madenciliği

Günümüzde piyasada bulunan hemen hemen tüm kripto paralarda grafik kartları ile kazım işlemi yapılmakta ve muazzam derecede bir elektrik harcanmaktadır. Pi ise bunlardan farklı olarak Pi Network ağına girdikten sonra internet ve elektriğe ihtiyaç duymadan kazım yapabilmenizi sağlıyor. Mobil uygulamalar üzerinden yapılan bu kazım işlemini bir kez başlattıktan sonra telefonunuzu kapatsanız bile Pi Network kazım işlemine devam ediyor.

Uygulamaya giriş yapıp kazım işlemini başlattıktan sonra Pi Network her 24 saatlik periyotlarda size Pi kazandırıyor. 24 saatlik bu kazım işlemini üç kere tamamladıktan sonra artık katkıcı rolüne ulaşıyor ve kendi güvenlik çemberinizi kurabiliyorsunuz.

Oluşturduğunuz bu güvenlik çemberine dilediğiniz kadar arkadaşınızı davet ederek kazım işlemi yapabilirsiniz. Ayrıca sisteme sizin referans kodunuz ile üye olan arkadaşlarınızdan sadece 5 tanesinin yaptığı kazım işleminden yararlanabilirsiniz.

Diğer tüm kripto para birimlerinin üretiminde olduğu gibi Pi’de de kazım işlemi belirli seviyelere ulaştıktan sonra yarılanma da denilen halving işlemi gerçekleşiyor. Yani anlayacağınız mevcut üye 10 sayısının yeni kuvvetlerine ulaştıkça yaptığınız kazım işleminden kazancınız yarıya düşüyor. Kripto paralarda bu sistemin var olması ise paranın gün geçtikçe zor elde edilmesini ve değer kazanmasını amaçlıyor.

Pi Network’e Nasıl Kayıt Olunur?

Pi Network ağına katılıp kazım yapabilmeniz için öncelikle mobil uygulamayı ilgili mağazalardan indirmeniz ve bir arkadaşınızın referans koduyla kayıt olmanız gerekmektedir.

Uygulamayı indirip üye olduktan sonra size her 24 saatte bir bildirim gelecek ve uygulama içerisinde yer alan şimşek simgesine tıklayarak kazım işlemini başlatabileceksiniz. Siz kazım işlemine başladıktan sonra hem referansı ile üye olduğunuz kişi hem de daha sonra sizin referansınızla üye olan kişilerle birlikte bir çember kuracak ve kazma hızınız %25 oranında artacaktır. Kazım işlemini başlattıktan sonra ister interneti ister telefonunuzu kapatın bu işlem kendiliğinden devam edecektir.

Güvenlik Çemberi Nedir?

Pi Network uygulamasını kurduktan sonra 3 kere 24 saatlik kazım işlemini tamamladıktan sonra sistem sizi katkıcı rolüne yükseltir ve bir güvenlik çemberi oluşturabilmenizi sağlar.

Güvenlik çemberine davet ettiğiniz kişiler eklenir ve maksimum 5 kişiden faydalanabilirsiniz. Oluşturduğunuz bu güvenlik çemberi sayesinde kazım hızınız artar ve daha çok Pi kazanırsınız.

Ayrıca güvenlik çemberinde Pi kazanmak için referansınız ile üye olan kişilerle aynı zamanda kazım yapmak zorundasınız. Sizin kazım işleminiz devam ederken referanslarınızın işlemi biterse Pi kazanamazsınız.

Pi Coin Fiyatı Nedir?

Pi Coin şu anda kripto para borsalarında listelenmediği ve kazım işlemi devam ettiği için mevcut bir değeri yoktur.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (8)
Gokhan
11 Nisan 2021, 03:28 tarihinde yazildi

Neden olmasın bir umut dahi olsa denemeye değer denildiği gibi Zaman kaybı dahi yok 24 saatte bir login ol yeter şuan borsada olmadığından biz üyeler pi nin arkasında durduğumuz için daha sonra bu pi leri gerçek paraya dönüştürebiliriz referans kodum gokhangny şimdiden bol şans

 • Cevapla
 • 0
gökhan
18 Mart 2021, 17:32 tarihinde yazildi

Kripto para Btc’nin ilk çıktığı zamanlardaki gibi şuan kazım işlemi yapılıyor, 24 saatte 1 kere girip tıklıyarak kazım (mining) periyodunu çalıştırıyorsunuz.. Dikkat çekici projeye benziyor. en nihayetinde yatırım riskiniz de yok. uygulama indir, günlük login ol geç. yarın öbür gün prim yapar iyi ki dersin, yapmassa da siler geçersin… 2019’un son çeyreğinde Stanford üniversitesinde okuyan 3 genç ile başladı proje.. 2022’nin başlarında borsaya giriş planlanıyor, gelecek vaad eden bir coin olduğunu söylüyebilirim. Herhangi bi para ödemiyorsunuz, günlük girip 1 kere tıklayıp kazma işlemi yapıyorsunuz.. Belki 1 btc olamaz ama onun gittiği yoldan gidiyor kesinlikle.. Pi network yazıp uygulamayı indirebilirsiniz ref: gocel yazabilirsiniz referanssız kayıt olmuyor kesinlikle. Kaybedecek birşeyiniz yok çok hızlı büyüyen bir Coin belli bir seviyeye para ile satılabilecek, bu süreçte sizin kazdığınız pi’ler sizin artınız olacak. referans için : gocel

 • Cevapla
 • 0
Murat
12 Mart 2021, 23:30 tarihinde yazildi

Davet Kodu : muratyurdakul Denemenizde fayda var. Bir zahmeti veya masrafı yok. Şimdiden ne birikirse kar.

 • Cevapla
 • 0
İlyas
1 Mart 2021, 01:49 tarihinde yazildi

Bence deneyin derim hiç bir kaybınız yok ama kazancınız olabilir pi grubuma katılmak istersen elimden geldiğince yardimci olurum

Davet kodu: ilyaskya

 • Cevapla
 • 0
Anonim
1 Mart 2021, 01:46 tarihinde yazildi

Bence bu fırsatı kaçırmayın derim hiç bir kaybınız yok ama kazancınız olabilir
Pi grubuna katilmak ister misin her türlü yardımcı olurum

Davet kodu : ilyaskya

 • Cevapla
 • 0
Murat
28 Şubat 2021, 00:54 tarihinde yazildi

Bu işten bir şey çıkar mı bilemeyiz tabi ki. Fakat bir masrafı veya zahmeti yok. Olur mu olur, denemeye değer.

Davet kodu : muratyurdakul

 • Cevapla
 • 0
Baran
19 Şubat 2021, 14:29 tarihinde yazildi

denemkte fayda var uzun vadeli kazanç sağlar denemenizi tavsiye ederim refarans yani davetiye kodum selambenbaran uygulamadaki çet kısmından 3 gün kazdıktan sonra yazarsanız sizi güvenlik çemberime alıp %25 daha fazla kazanç birlikte elde edebiliriz

 • Cevapla
 • 1
Efe Kaan
19 Şubat 2021, 09:59 tarihinde yazildi

Denemekte fayda var . Geleceğin bitcoini olarak görünüyor davetiye kodum=efem1 24 saate bir girip kazıyın lütfen

 • Cevapla
 • 1
Devamini Goruntule