adplus-dvertising

Pet şişeyle başladılar, Türkiye birincisi oldular

Şırnaklı gençler, pet şişe dolu torbalarla rafting geleneğini yaşatarak, çocuklar yıldızlar kategorisinde Türkiye birincisi oldular.
Takip et
Pet şişeyle başladılar, Türkiye birincisi oldular
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde senelerdir gelenek haline getirilen pet şişe dolu torbalarla rafting heyecanı devam ediyor. Sporcular, her sene olduğu gibi bu sene da Kato Dağı’ndan beslenen buz gibi suda pet şişe toplayıp ortalama iki torbaya sığdırdıkları 100 tane pet şişeyle kilometrelerce yol kat etti.

2018 senesinde kurulan Kato Rafting ve Doğa Sporları Kulübü geleneksel tekniklerle yaptıkları ekipmanla rafting dalında Türkiye birinciliğine kadar uzandı.

Pet şişeyle başladılar, Türkiye birincisi oldular

10-12 Haziran’da Rize’nin Ardeşen ilçesinde yapılan okul sporları Türkiye şampiyonasında yıldızlar kategorisinde karma Türkiye birincisi olan Şırnaklı çocuklar, Türkiye’yi temsil etmek için çalışmalara başladı. Hem bot hem de pet şişe dolu torbalarla antrenman yapan sporcular, yarışmalarda birincilik için çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor. Sporculardan Volkan Gökçe, “Pet şişe dolu torbalarla rafting geleneğini yaşatıyoruz. Daha önce ağabeylerimiz yapıyordu. Şuanda biz yapıyoruz. Türkiye birincisi olduk. Birinciliğimizi bu pet şişelere borçluyuz. Hem eğleniyor hem de antrenmanlar yapıyoruz. Şuanda Hakkari Çukurca ve Van Çatak’ta yarışlara katılacağız. Ekipman sıkıntımız var. Bize destek verilirse daha fazla başarı elde edeceğiz” şeklinde konuştu.

Azimli gençler, önümüzdeki aylarda Yozgat Çekerek’te yapılacak olan Dünya Rafting Şampiyonası’na hazırlanıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.