adplus-dvertising

Peskov: ‘Şüphesiz, Ukrayna’daki operasyonda tüm hedeflere ulaşılacak’

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus ordusunun Ukrayna’daki operasyonlarına devam ettiğini söyleyerek, “Şüphesiz, Ukrayna’daki operasyonda bütün hedeflere ulaşılacak” şeklinde konuştu.
Takip et
Peskov: ‘Şüphesiz, Ukrayna’daki operasyonda tüm hedeflere ulaşılacak’
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rus ordusunun Ukrayna’daki operasyonlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ukrayna’daki silahlı milliyetçi oluşumların ortadan kaldırılmasının en mühim hedef olduğunu ifade eden Peskov, “Aşırı milliyetçi taburların sivil nüfusu rehin almadığı yerlerde, sivil altyapıya, evlere ateş açmadığı yerlerde, barışçıl yaşam sürüyor. Aşırı milliyetçi taburların bunları yaptığı yerlerde ise sert bir çarpışma meydana geliyor ve onların tamamının imha edilmesi gerekiyor. En önemlisi bu toprakların aşırı milliyetçi taburlardan kurtarılması” şeklinde konuştu. Ukrayna’daki operasyonların devam ettiğini vurgulayan Peskov, “Harekat devam ediyor ve görevler iyi biliniyor. Şüphesiz, Ukrayna’daki operasyonda bütün hedeflere ulaşılacak” şeklinde konuştu.

“Bryansk bölgesinden yardım talebi gelmedi”

Ukrayna tarafından Rusya’nın Bryansk bölgesindeki Klimovo köyüne dün gerçekleştirildiği ileri sürülen saldırıdan sonra bu bölgeden yardım çağrısı gelip gelmediğine yönelik sorulan soruyu cevaplayan Peskov, “Bildiğim kadarıyla bu konuda bölgelerden herhangi bir talep olmadı. Burada hasarlar var ama bunlar ciddi boyutta hasarlar değil. Dolayısıyla bölgelerin kuvvetleri ve olanakları muhtemelen lüzumlu önlemleri almaya yeterli” dedi.

Putin, Güvenlik Konseyi daimi üyeleriyle görüştü

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in programları hakkında bilgi veren Peskov, “Güvenlik Konseyi’nin daimi üyeleriyle daha yeni bir operasyon toplantısı düzenlendi. Güncel konulara ilave olarak Rusya’nın insani politikası planlı bir biçimde tartışıldı” şeklinde konuştu. Dün Karadeniz’de batan Rus donanmasının amiral gemisi Moskova kruvazörü ile alakalı Putin’in öte yandan bir toplantı yapıp yapmayacağı sorusuna yönelik Peskov, “Hayır. Başkan bu şekilde bir toplantı planlamadı. Bu Rus ordusunun konusudur” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.