Peru’da Dehşete Düşüren Toplu Çocuk Katliamı!

Peru’da arkeologlar, tarihin en büyük çocuk katliamını keşfetti.

Peru’da yaşları 5 ile 14 arasında değiştiği düşünülen 227 adet çocuk cesedi bulundu. Cesetler Peru’nun başkenti olan Lima’nın kuzeyindeki sahil kasabası olan Huanchaco yakınlarında keşfedildi.

Arkeologlar yaptıkları kazılarda aynı yerde 227 adet çocuk cesedi keşfetti. Çoğu cesedin üzerinde hala deri ve saç izlerine rastlandı. Öte yandan katliamın yağmurlu bir günde yapıldığı belirlendi. Öte yandan çocukların denize doğru gömülmüş olmaları, ‘tanrıları yatıştırmak için feda edildikleri’ teorisini güçlendiriyor.

Peru’da Dehşete Düşüren Toplu Çocuk Katliamı!

Olayın tam olarak hangi tarihlerde gerçekleştirildiği henüz belirlenemese de, Chimu halkının tanrılarına kurban vermek için yapmış olabileceği tahmin ediliyor. Chimu, İnka medeniyeti tarafından fethedilerek yok olana kadar, 1200 ile 1400 yılları arasında öne çıkan bir medeniyetti. Daha sonra İnka medeniyeti de İspanyollar tarafından fethedilerek yok edilmişti.

ÇOCUKLAR, AY TANRISINA KURBAN EDİLMİŞ

Chimular, İnkaların aksine güneşten daha güçlü bir tanrı olduğuna inandıkları ay tanrısına tapıyorlardı. Bu topluluk ay tanrısına düzenli olarak insanlarını feda etmesiyle biliniyor. Kazıların Baş Arkeoloğu Feren Castillo yaptığı açıklamada, “Korkunç bir manzara. Nereyi kazsak çocuk cesedi buluyoruz” ifadelerini kullandı. Bölgede kazı ve araştırma çalışmaları devam ediyor.

Peru’da Dehşete Düşüren Toplu Çocuk Katliamı!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı