Pentegon: Türkiye’nin Muhtemel Müdahale Yolundan Çekildik

ABD Savunma Bakanlığı (Pentegon) Sözcüsü Jonathan Hoffman, Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyinde yapacağı operasyon ile ilgili açıklamada bulundu.

Pentegon Sözcüsü Hoffman, ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye kararı sonrası yeni bir açıklama yaptı. Sözcü Hoffman yaptığı açıklamalarda, Trump’ın Pentegon’a danışmadığı iddialarına tepki gösterdi ve “Aksine yapılan yanlış haberlere rağmen Başkan, Türkiye’nin askeri harekâtına karşın Suriye’nin kuzeyindeki durum ve ABD askerlerini koruma çabalarına yönelik Bakan (Mark) Esper ve Genelkurmay Başkanı (Orgeneral Mark) Milley’e bu konuları danıştı.” ifadelerine yer verdi.

“TÜRKİYE TEK TARAFLI ADIM ATMAYI SEÇTİ”

Açıklamasının devamında ise Hoffman, bakanlığın, istikrarı sağlamak üzere en iyi  en iyi yol olarak Suriye’de güvenli bölge kurmak olduğu yönündeki pozisyonunu koruduğunu söyledi ve “Maalesef Türkiye, tek taraflı adım atmayı seçti. Sonuç olarak Suriye’nin kuzeyindeki ABD askerlerinin güvenliğini sağlamak üzere Türkiye’nin muhtemel müdahale yolundan çekildik. Şu aşamada Suriye’deki askeri varlığımızda bir değişiklik yok.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı