Pentagon’dan UFO araştırmalarını inceleme kararı!

Pentagon, ABD'de gerçekleşen UFO olayları ile alakalı Başkanlığın ne türde çalışmalar yaptığı konusunda inceleme başlatacak.
Takip et
Pentagon’dan UFO araştırmalarını inceleme kararı!
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Pentagon Başmüfettişliği, ABD ordusunun farklı zaman dilimlerinde çektiği ve basına sızdırılan tanımlanamayan cisimlerin görüntülerine ilişkin adım attı.

Başmüfettişlikten yapılan açıklamada, “Mayıs 2021’de bir konu araştırması başlatmayı planlıyoruz. Bu araştırmanın maksadı Savunma Bakanlığının, Tanımlanamayan Hava Olaylarına yönelik ne ölçüde adımlar attığını tespit etmektir.” dendi.

Açıklamada, bu araştırmanın maksat ve kapsamının değişebileceğine dikkat çekilirken, bu araştırmanın Savunma Bakanlığı Ofisi, Kuvvet Komutanlıkları, Muharip Komutanlıklar, Muharebe Destek Ajansları, Savunma Ajansları ve Askeri Suç Soruşturma Birimlerini kapsayacağı kaydedildi.

Pentagon, basına 2007 ve 2017’de sızdırılan iki ayrı Tanımlanamayan Uçan Cisim (UFO) görüntülerinin ABD ordusu tarafından Kasım 2002 ve Ocak 2015’te kaydedildiğini ve gerçek olduğunu açıklamıştı.

Bakanlığın açıklamasında şu ifadelere yer verilmişti.

“Yapılan ayrıntılı inceleme ardından Bakanlık, bu görüntülerin resmi olarak paylaşılmasının herhangi bir hassas sistem ve yeteneği ifşa etmediği ve dışarıdan askeri hava sahasına tanımlanmayan bir müdahalenin olup olmadığına ilişkin soruşturmayı etkilemediğine karar verdi. Pentagon, bu görüntüleri, gerçek olup olmadığı yahut bunlara benzer daha çok görüntülerin olup olmadığına ilişkin yanlış anlaşılmaları gidermek için paylaşıyor. Görüntülerdeki hava olayı halen tarafımızdan ‘tanımlanamayan’ olarak nitelendiriliyor.”

Görüntülerde yuvarlak bir cisim pilotlarca görülürken, uçakların radarında elektronik olarak görünmüyor ve cismin aşırı hızlı hareket etmesi de dikkat çekiyor.

ABD ordusunun bu cisimleri aramak için milyonlarca dolar kaynak ayırdığı da öne sürülmüştü.

Öte Yandan 11 Nisan’da Pentagon, ortaya çıkan ve piramit biçiminde UFO görüntüsünün gerçek olduğunu ve ABD donanma personeli tarafından çekildiğini açıklamıştı.

Temmuz 2019’da Deniz Kuvvetleri tarafından bir gece görüş cihazı kullanılarak kaydedilen görüntüde, bir Donanma destroyerinin 700 fit üstünde gezinen piramit biçimindeki cisimler yer alıyor.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.