adplus-dvertising

Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler

Bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını yapan Penta Teknoloji'nin halka arz başvurusu SPK tarafından onaylandı. Bu gelişmenin ardından Penta teknoloji halka arz ne zaman sorusu gündeme geldi. Peki, Penta teknoloji halka arz eşit mi? Penta teknoloji halka arz ne zaman? Penta halka arz hangi bankalar? Eşit mi oransal mı? Penta Teknoloji halka arz hisse senedi, borsa kodu, kaç lot verir?
Takip et
Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Yatırımcıların son günlerde yakından ilgilendiği Penta teknoloji halka arz ne zaman sorusu bir kez daha gündeme geldi. Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Gözde Girişim’in iştiraklerinden Penta Teknoloji Ürünleri Dağıtım Ticaret AŞ’nin’nin halka arzına onay verdi. Penta Teknoloji’nin halka arzı için SPK’ya yaptığı izahname başvurusu sonuçlandı.  Peki, Penta teknoloji halka arz eşit mi? Penta teknoloji halka arz ne zaman? İşte, Penta teknoloji halka arz eşit mi, Penta teknoloji halka arz ne zaman sorularının detaylı yanıtları…

Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler

PENTA HALKA ARZ HİSSE FİYATI NE KARAR?

Dünyanın önde gelen teknoloji markalarının Türkiye’deki dağıtıcısı Penta Teknoloji’nin halka arzı için SPK’ya yaptığı izahname başvurusu sonuçlandı. Penta Teknoloji halka arzında, fiyat aralığı 32,00 TL – 38,00 TL olarak belirlendi. Türkiye’nin dijitalleşme yolculuğunda çeyrek asrı aşkın tecrübesiyle önemli bir kilometre taşı olan Penta Teknoloji, ülkemiz genelindeki yaklaşık 9 bin müşterisiyle Türkiye’nin lider katma değerli teknoloji dağıtıcısı şirketleri arasında yer alıyor ve geniş ürün yelpazesiyle kullanıcılara uçtan uca teknoloji çözümleri sunuyor.

PENTA HALKA ARZ EŞİT Mİ ORANSAL MI?

Penta Teknoloji’nin halka arzı, oransal dağıtım yöntemi ile gerçekleştirilecek.

PENTA TEKNOLOJİ HALKA ARZ TALEP TOPLAMA NE ZAMAN?

Penta Teknoloji’nin halka arzının onaylanmasının ardından talep toplama tarihleri de belli oldu. Buna göre şirket, 6-7 Mayıs tarihlerinde talep toplayacak. Talep toplamanı tamamlanmasının ardından ise halka arz sonuçları şirket tarafından paylaşılacak. Daha sonra ise Penta Teknoloji’nin birkaç gün içerisinde borsada işlem görmeye başlaması bekleniyor.

PENTA HALKA ARZ BORSA KODU

Penta Teknoloji, #PENTA kodu ile borsada işlem görecek.

PENTA HALKA ARZ KAÇ LOT VERİR?

Başvurusuna onay verilen bir diğer şirket olan Penta Teknoloji’nin halka arzında, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na (#GOZDE) ait 5.401.901 TL, Sinan Güçlü’ye ait 245.874 TL, Mustafa Ergün’üne ait 243.659 TL, Bülent Koray Aksoy’a ait 243.659 TL ve Mürsel Özçelik’e ait 243.659 TL nominal değerli toplam 6.378.752 adet pay halka arz edilecek.

PENTA HALKA ARZ HANGİ BANKALAR?

Penta Teknoloji İş Yatırım Şubeleri, İş Bankası Şubeleri, İş Bankası İnternet Şubesi ve İşCep aracılığıyla talep toplayacak. 6 – 7 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek halka arz için aracı banka ve kurumlar şu şekilde sıralandı:

A1 Capital

Ahlatçı Yatırım

AK Yatırım

Alan Yatırım

Alternatif Yatırım

Anadolu Yatırım

Ata Yatırım

Bizim Menkul Değerler

Deniz Yatırım

Dinamik Menkul Değerler

Garanti Yatırım

Gedik Yatırım

Halk Yatırım

ICBC Turkey Yatırım

ING Menkul

InvestAZ Yatırım

İntegral Yatırım

Meksa Yatırım

Osmanlı Yatırım

Oyak Yatırım

Phillip Capital

Piramit Menkul Kıymetler

QNB Finans Yatırım

Strateji Menkul Değerler

Şeker YAtırım

Tacirler Yatırım

Tera Yatırım

Ünlü Menkul Değerler

Yapı Kredi Yatırım

Yatırım Finansman

Ziraat Yatırım

PENTA TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ DAĞITIM TİCARET

Başvurusuna onay verilen bir diğer şirket olan Penta Teknoloji’nin halka arzında, Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı’na (#GOZDE) ait 5.401.901 TL, Sinan Güçlü’ye ait 245.874 TL, Mustafa Ergün’üne ait 243.659 TL, Bülent Koray Aksoy’a ait 243.659 TL ve Mürsel Özçelik’e ait 243.659 TL nominal değerli toplam 6.378.752 adet pay halka arz edilecek.

Fazla talep gelmesi halinde Gözde Girişim’e ait 2.334.631TL nominal değerli, Sinan Güçlü’ye ait 106.263 TL nominal değerli, Mustafa Ergün’e ait 105.305 TL nominal değerli, Bülent Koray Aksoy’a ait 105.305 TL nominal değerli ve Mürsel Özçelik’e ait 105.305 TL nominal değerli olmak üzere toplam 2.756.809 adet payın ek satışı gerçekleştirilebilecek.

Söz konusu halka arzda 1 TL nominal değerli paylar 32 TL ve 38 TL fiyat aralığından satışa sunulacak.

Penta Teknoloji halka arz ile birlikte, 31.724.000 TL olan mevcut sermayesini, 12.000.000 TL artırarak 43.724.000 TL‘ye yükseltecek.

Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgilerPenta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgilerPenta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler

Penta teknoloji halka arz ne zaman, borsa kodu ne? Penta teknoloji halka arz önemli bilgiler

PENTA TEKNOLOJİ HAKKINDA

“TÜRKİYE’NİN DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNE GÜÇ KATMAK İSTİYORUZ”

Penta Teknoloji Genel Müdürü Mürsel Özçelik, halka arz kararıyla ilgili değerlendirmesinde şunları ifade etti: “Penta Teknoloji’nin bilişim dünyasındaki yolculuğu 1990 yılında üniversite arkadaşlarının kurduğu küçük bir ofiste başladı. Bilgisayar, yazılım, baskı çözümleri, sunucu, veri depolama ve ağ ürünleri başta olmak üzere, 30 yıldır bilgi teknolojileri ürünlerinin dağıtımını gerçekleştiren Penta Teknoloji olarak müşterilerimizin dijital dönüşümüne yön veriyoruz.

Dünyanın önde gelen teknoloji markaları da dâhil olmak üzere 40’tan fazla küresel ve yerli teknoloji markasının ürünlerini tüm Türkiye’yle buluşturarak büyümemizi sürdürüyoruz. Üretimden inşaat ve mimariye, sağlıktan finans, turizm, tekstil, medya-eğlenceye kadar birçok sektöre teknoloji ürünleri tedarik ederek dijitalleşmedeki öncü rolümüzü sürdürüyoruz. Teknoloji, pandemi döneminde en hızlı büyüyen sektörlerden biri oldu.

Biz de bu sektörün gelecek vaat eden bir oyuncusu olarak, teknoloji ürünleri pazarında önemli bir büyüme potansiyeli taşıdığımıza inanıyoruz. Halka arz ile birlikte, güçlü finansal altyapımız ve yatırımcılarımızın da desteğiyle Türkiye’nin dijital dönüşüm sürecine katkı sunmaya devam edeceğiz.”

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.