Pendik’de minibüslere sosyal mesafe denetimi

İSTANBUL'da sona eren sokağa çıkma yasağı ardından sosyal mesafenin hiçe sayıldığı minibüslere denetim başladı. Pendik bölgesinde yapılan denetimlerde fazla yolcu aldığı tespit edilen minibüs şoförü "sayamadım" diyerek kendini savundu.

İstanbul’da 4 günlük sokağa çıkma yasağının sonrasında ekiplerin toplu taşıma araçlarında denetimleri devam ediyor. Pendik İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı trafik ekipleri sabah saatlerinde belirli noktalarında eş zamanlı olarak denetim yaptı. Denetimlerde polis ekipleri geçen minibüsler tek tek durdurdu. Kimi minibüsler kurallara uygun bir biçimde taşımacılık yaparken kimi minibüsler ise fazla yolcu aldığı görüldü.

MİNİBÜS SÜRÜCÜSÜ: “BİNEN YOLCULARI SAYAMADIM, CEZA YEDİM

Ekipler denetimler esnasında durdurduğu bir minibüste yolcuların sosyal mesafe kuralına uymadığı ve fazla yolcu aldığını tespit etti. Ekipler şoföre fazla yolcu almasından dolayı cezai işlem uygulandı. Şoför Erdem Fayda “Kurallara uyuyorum maske ve eldivenimi takıyorum. Özürlü koltuğuna oturmuşlar, sayamadım bir anda yürüdüm. İndirdiğimizin yerine alıyoruz, ama fark edemedim yolcu sayısını” diyerek konuştu.

Sungur videosu yayınlandı, teröristlerin korkulu rüyası olacak!

Benzer Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu
Kapalı