adplus-dvertising

Pençe Yıldırım harekatından şehit haberi! iki asker şehit düştü…

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Yıldırım harekatında bir askerin teröristlerin saldırısı neticesi, bir askerin ise ikmal esnasında helikopterden iniş sırasında düşme neticesi yaralanmasının sonrasında şehit olduğunu duyurdu.
Takip et
Pençe Yıldırım harekatından şehit haberi! iki asker şehit düştü…
  • Yazdir
  • Arttir - Azalt
  • Yorum 0

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe Yıldırım harekatında iki askerin şehit olduğunu açıkladı.

MSB’den yapılan açıklama şu şekilde:

Irak’ın kuzeyinde icra edilen PENÇE YILDIRIM Harekâtı kapsamında 28 Nisan 2021 tarihinde güdümlü tanksavar silahı ile yapılan saldırı sonucunda yaralanarak hastaneye sevk edilen bir kahraman silah arkadaşımız yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak 30 Nisan 2021 tarihinde şehit düşmüştür.

PENÇE YILDIRIM Harekâtı kapsamında icra edilen ikmal faaliyeti esnasında, 30 Nisan 2021 tarihinde helikopterden iniş sırasında bir kahraman silah arkadaşımız düşme neticesi yaralanmış, derhal hastaneye sevk edilmiş, yapılan bütün müdahalelere karşın kurtarılamayarak 30 Nisan 2021 tarihinde şehit düşmüştür.

Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olaylarda yaşamını yitiren aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.

Benzer Haberler
Yorum Yap
Yorumlar (0)
Henuz hic yorum yapilmamis, ilk siz yapin.